Genç Nevşehirliler Derneği başkanı Ziya Ağca, Devlet Denetleme Genel Sekreteri Nevşehirli Necdet Ada ile makamında görüştü.

 Ankara’da uzunca bir dönem bürokrat olarak görev yapan hemşehrimiz Necdet Ada; bugüne kadar tüm hemşehrilerine kapısını açan nadir insanlardan biri olmuştur. Bu anlamda hem yaptığı işlerde hem de memleketimize verdiği değer ile gönüllere girmiştir. 

2018’den itibaren başlayan tanışıklığımız gün geçtikçe abi kardeş ilişkisi içinde gelişerek bugünlere geldi. 

Genç Nevşehirliler Derneğimizin Onursal üyesi olan Ada, biz gençlere ufuk açan düşüncelerini oldukça önemsiyoruz.
Ankara’da faaliyetlerine devam ettiğimiz Derneğimiz hakkında uzun soluklu bir fikir alışverişi yaptık. 

Ziyarete ilişkin açıklamada bulunan Başkan Ağca; "Başbakanlık eski İdari ve Mali İşler Başkanı Başbakanlık Başmüşaviri, Meclis Haber Dergisi tarafından "2010, Yılın Bürokratı Ödülü''ne layık görülen, tam bir Devlet Adamı olan ve şu anda Devlet Denetleme Genel Sekreterliği görevinde bulunan değerli hemşehrim ve büyüğüm Necdet Ada'nın misafirperverliğinden ötürü teşekkür ediyorum" dedi.

Necdet ADA kimdir?

1966 yılında Nevşehir İli Gülşehir İlçesi Tuzköy Beldesinde doğdu, ilk ve orta okulu, Tuzköy ilköğretim Okulunda okudu. Liseyi Nevşehir Endüstri Meslek Lisesi'nde tamamladıktan sonra Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesinden mezun oldu.

1988 yılında Ankara Büyükşehir Belediyesi'nde kontrolör olarak iş hayatına başladı. 1990 yılından bu güne kadar Başbakanlıkta sırasıyla Memur, Şube Müdürü, Daire Başkanı ve son olarak idari ve Mali İşler Başkanlığı görevlerinde bulundu.

Bu süre zarfında; TODAİ'den Stres Yönetimi ve Protokol Yönetimi, Kamu İhale Kurumundan, Kamu İhale Kanunu île Eğiticilerin Eğitimi, BÜMKO, TÜBİTAK, TÜSSİDE gibi kurumlardan mesleki gelişim konularında bir çok eğitim ve seminere katılmıştır. Bunların yanı sıra LİKYA Eğitim Akademisi'nde Yönetici Geliştirme ve Kişisel Gelişim konularında da bir çok eğitime katılmıştır.
Şuan da Cumhurbaşkanlığı Devlet Denetleme Genel Sekreteri olarak görev yapmaktadır.
Meclis Haber Dergisi tarafından "2010, Yılın Bürokratı Ödülü''ne layık görülen Necdet ADA, ingilizce bilmektedir.
Evli ve bir çocuk babasıdır.