Nevşehir İl Özel İdaresi Genel Sekreterimiz Sayın Kamil DURU, 19 Mayıs “Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı” nedeniyle bir mesaj yayınladı.

“19 Mayıs, 104 yıl önce Mustafa Kemal Atatürk’ün işgal kuvvetlerini topraklarımızdan söküp atmak için Samsun’a çıkarak milli mücadelemizi fiili olarak başlattığı gündür. Bu gün milli iradenin, birlik ve beraberlik ruhunun ve güçlü bir inancın uyanış günüdür. Verilen çetin mücadele sonucunda kurulan Türkiye Cumhuriyeti, Atatürk tarafından Türk Gençliği’ne armağan edilmiştir.

Tarih boyunca toplumları ayakta tutan en büyük güç gençlik olmuştur. Hangi ülke genç kuşakların yetişmesine büyük önem vermişse daima ileriye gitmiş ve kalkınmıştır. Bu nedenle gençlerimizi geleceğe en iyi şekilde hazırlamak ülkemizin kalkınmasında tarif edilemez bir öneme sahiptir.

Bu duygu ve düşüncelerle devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle,  gazilerimizi minnet ve şükranla anarken, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınızı kutlar, saygılar sunarım.” dedi.