Göreme Belediyesi'ne ait Turist Otel için yaşanan sıcak gelişmeyi Göreme Belediye Başkanı Ömer Eren verdi.

Nevşehir'in merkez ilçeye bağlı Göreme kasabasında faaliyet gösteren ve mülkiyeti Belediyeye ait olan 4 yıldızlı Turist Oteli, mahkemenin verdiği tahliye kararı nedeniyle tahliye edildi. 

Göreme Turist Oteli Yeniden İhaleye Çıkacak!

Otelin tahliyesi ile ilgili olarak açıklama Göreme Belediye Başkanı Ömer Eren'den geldi.

Konu hakkında FİB Haber Merkezine açıklamada bulunan Göreme Belediye Başkanı Ömer Eren, "Yaklaşık iki hafta önce, mülkiyeti Belediyemize ait olan Turist otelimizin tahliyesi yapılmış olup, kısa süre içerisinde ihaleye çıkartacağız." dedi. 

Kapadokya bölgesinin gözde tesislerinden Turist Otel'in yeniden turizme kazandırıcalığının müjdesini veren Başkan Eren, "Bu konuda öncelikle Sayın Valimiz Ali Fidan'a emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Yine desteklerini her zaman yanımızda hissettiğimiz İl Başkanım Sayın Adnan Doğu'ya ve çok kıymetli Genel Başkan Yardımcımız ve MHP Nevşehir Milletvekilimiz sayın Prof. Dr. Filiz Kılıç'a şahsım ve kasabamız adına teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.

Göreme'de Alaturca retaurantı 65 Bin TL iken 3 Milyon bedelle kiraya veren Başkan Ömer Eren, tahliye kararı alınan Turist Oteli ne kadar bir meblağa kiraya vereceği ise şimdiden merak konusu oldu...