Gülşehir Belediyesi, hava sıcaklıklarının artmasıyla birlikte üreme ortamları genişleyen sivrisinek başta olmak üzere karasinek ve larvasitlere karşı ilaçlama çalışmalarını arttırarak hızlandırdı. 

Nevşehir'in Kızılırmak nehri kıyısındaki ilçesi Gülşehir'de vatandaşlar, özellikle son bir haftadır artan sivrisinek popülasyonundan şikayetçi.

Çiftçi: 'Gülşehir'de en büyük sıkıntımız Sivrisinek'

Gülşehirli vatandaşların yaz mevsimini rahat bir şekilde geçirebilmesi için Mart ayı başından itibaren yoğun bir şekilde haşereyle mücadele çalışması yürüten Gülşehir Belediyesi, ırmak kenarı, yeşil alan, sokak ve açık alan ilaçlamalarını gece ve gündüz aralıksız sürdürüyor.

İlçe genelinde haşereyle mücadele çalışmalarının aralıksız sürdüğünü belirten Gülşehir Belediye Başkanı Fatih Çiftci, "Mevsim dışı yağışların popülasyon artışına sebep olması nedeniyle olağan üstü bir gayret sarf ediyoruz. Vatandaşlarımızın rahat bir yaz mevsimi geçirmesi için çalışmalarımızı aralıksız sürdüreceğiz” dedi. 

Başkan Çiftci yaptığı açıklamasında; "Kıymetli hemşehrilerim sivrisinek konusunda bir haftadır ilçe olarak  ciddi sıkıntı yaşamaktayız. Bu konuda uzmanları getirdik yaptığımız yoğun ilaçlama neticesinde alınan su örneklerinde  ırmakta ve drenaj hatlarında sıfır lavra vardır. Kışın kar yağmaması aşırı yağmur yağması ve iklim değişikleri yoğunluğun sebebidir.  Mevcutlar ile mücadelemiz sabahlara kadar devam etmektedir. İnsallah bir haftaya kadar minimum seviyeye indireceğiz vatandaşlarımızdan hassasiyet bekliyoruz...."dedi.