Ekranların sempatik ismi Kürşat, Anadolu'nun güzelliklerini ekranlara taşımaya devam ediyor.

Eğlenceli ve içten tavırları ile Anadolu insanın evlerinden kalplerine girmeyi başaran sanatçı hemşehrimiz Kürşad, bu hafta Nevşehir'in Ürgüp ilçesine bağlı Yeşilöz köyün tanıtacak.

Gündüz Gece Ürgüp Yeşilöz köyü çekimleriyle 15 Haziran 2024 Cumartesi günü saat: 11.30'da Kanal 7 Ekranlarında olacak...

Ekranların sempatik ismi Kürşat, Anadolu’nun güzelliklerini ekranlara taşımaya devam ediyor. “Gündüz Gece” bu hafta; doğal güzellikleri, eşsiz manzarası, tarihi ve kültürel zenginlikleriyle Kapadokya’nın merkezi Nevşehir'in ilgi odağı Ürgüp’ten izleyici karşısına çıkıyor.

Doğu batı, kuzey güney demeden Anadolu’yu baştan başa gezen Gündüz Gece, izleyenlerini keyifli bir yolculuğa çıkarıyor. Kürşat’ın esprili sunumuyla ekranlara gelen Gündüz Gece’nin bu haftaki adresi, Peri Bacaları ile ünlü Kapadokya bölgesinin kalbi Ürgüp oluyor. Ürgüp’ün Yeşilöz ilçesinden sıcacık karelerle programa başlayan Kürşat, tandır ekmeği yapan teyzelerle hem ekmek yaptı hem şarkı söyledi.

Taştan tarihi bir evde yerel lezzetlerin ön plana çıktığı bir sofraya misafir olan Kürşat, evin güzelliğinden gözlerini alamadı. Kürşat daha sonra, patatesiyle ünlü Nevşehir’in patates tarlalarında çiftçiyle hemhal oldu. Daha sonra halk ozanlarıyla türkü söyleyen Kürşat, Ürgüp’ün tarihi taş evinin içini gezerek programını noktaladı.

Dört bir yanı tarih kokan Anadolu’nun doğal güzellikleri ve bereketli topraklarını karış karış gezen “Gündüz Gece” her Cumartesi 11:30’da Kanal 7’de…

Editör: İbrahim UYSAL