Geçtiğimiz gün Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Merkezi’nde 31 Mart Yerel Seçimlerinde belediye başkanlığı adaylık başvurusunu  gerçekleştiren MHP Nevşehir Belediye Başkan adayı Eğitimci Tarkan Güney, MHP Nevşehir İl Başkanı Adnan Doğu'yu ziyaret ederek başvuru formunu teslim etti.

Ziyaret sonrası açıklama yapan Nevşehir Belediye Başkan adayı Eğitimci Tarkan Güney; “Bu kutsal yolda neferi olmaktan gurur duyduğum MHP'den 31 Mart 2024 yapılacak yerel seçimlerde resmi aday adaylığı başvurumu yapmış bulunmaktayım. Bugünde İl Başkanımız Sayın Adnan Doğu beyefendiyi ziyaret ederek başvuru sürecimizi tamamlamış bulunuyoruz. Çıkmış olduğumuz bu kutlu yolda Rabbim yâr ve yardımcımız olsun. Tek arzumuz Nevşehir'imize hizmet edebilmek. Dualarınızı ve desteklerinizi bekler, selam ve saygılar sunarım” dedi.

Güney: Üç Hilalli bayrağı Nevşehir Kalesine dikeceğiz

”Konu Nevşehir olunca kelimeler boğazımda düğümleniyor. Her şey yolunda gidiyor inşallah. Nevşehir'de 3 Hilalli sancağı dikmeye hazırız. Rabbim hakkımızda hayırlısını nasip etsin” ifadelerinde bulunan Nevşehir’in sevilen simalarından MHP Nevşehir Belediye Başkan adayı Eğitimci Tarkan Güney;

” Siyasi birikimimiz ekiplerimiz ve projelerimizle Nevşehir'e hizmetkâr olmak için yola çıktık. Rabbim bizleri utandırmasın. Nevşehir'in sorunlarını içinde yaşayan bir ferdi olarak çok iyi biliyoruz. Çözüm odaklı, istişare kültürü ile hepsini birer birer çözüme kavuşturacağız. Bu konuda her zaman gücünü arkamızda gördüğümüz sayın il başkanım Adnan Doğu beyefendi ve bölgemizin umudu Nevşehir'in gururu kıymetli milletvekilimiz sayın Prof. Dr. Filiz Kılıç’ın da gücünü arkamıza alarak Nevşehir'imizi layık olduğu hedeflere ulaştırmak için çalışacağız. Rabbim il başkanımıza ve sayın vekilimize güç kuvvet versin. Hedefim Nevşehir'e MHP belediyeciliğini kazanmak ve üç hilal sancağımızı dalgalandırmaktır. Bu vesile ile birlik ve beraberlik içerisinde hareket ederek 31 Mart akşamı halaylar ile kutlama yapmak istiyoruz. Güçlüyüz, güç bizden yana bir mütefekkirin deyimiyle “ Kamil odur ki odur ki koya dünyaya bir ese, eseri  olmayanın yerinde yeller eser”. Biz Nevşehir'e eser koymaya geliyoruz. Nevşehir'imize eserler ile inşa etmeye geliyoruz. Bu vesile ile Nevşehir Belediye Başkanlığı aday adaylığımız hayırlara vesile olsun. Nevşehir muradına erecek” dedi.

MHP Nevşehir İl Başkanı Adnan Doğu'da, Tarkan Güney’in aday adaylığı başvurusu ile ilgili; ‘’MHP Nevşehir belediye başkanı aday adaylığı için genel merkezimize başvurusunu yapan Kardeşim Tarkan Güney'e çıkmış olduğu bu yolda başarılar diliyorum’’ dedi.

Başkan Doğu, “15 Aralık Cuma günü sona erecek olan belediye başkanı ile belediye meclisi üyeliği aday adaylığı başvuru süreci Türkiye’mize Nevşehir’imize  ve MHP Camiamıza hayırlı olsun” temennisinde bulundu.