Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Hacıbektaş Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu tarafından Grafik Tasarımı Programı öğrencilerine yönelik Üzeyir Reklam ve Tanıtım Ajansı’na teknik gezi düzenlendi.

Öğr. Gör. Gürsoy Şeref ve Öğr. Gör. Betül Müezzinoğlu’nun koordinatörlüğünde düzenlenen teknik gezide ajansta görevli grafik tasarımcıların hazırladıkları tasarımların baskıya hazırlık sürecini yerinde uygulamalı olarak görme fırsatı bulan öğrenciler, bir grafik tasarımcı tarafından yapılan çalışmaya göre baskı malzemesinin kâğıt, branda, folyo vb. olarak belirlenmesinin önemi ve gerekliliği konularında bilgilendirildi. 

Ajansta yapılan folyo kesim, promosyon ürün baskısı, cnc, lazer markalama, etiket tasarımı, bas-kes, kutu harf, araç kaplama, plaket, kompozit, isimlik ve benzeri yapılan uygulamalar ile farklı kâğıt ve branda türleri üzerine yapılan çalışmalara ait örnekleri inceleme fırsatı da bulunan öğrencilere ayrıca işletme bünyesinde yer alan metal ve uygulama atölyelerinde de baskı aşaması tamamlanmış çalışmaların kullanıma hazır hale getirilme sürecinin her aşaması gösterildi.