Kayaşehir Halk Oyunları Festivali, KKTC ve Türkiye’nin dört bir yanından gelen halk oyunları ekiplerinin katılımıyla Nevşehir Kalesi içinde gerçekleştirilecek.

Nevşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen Kayaşehir Halk Oyunları Festivali için hazırlıklar tamamlandı. Nevşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan festivale Nevşehir’in yanı sıra Sivas, Konya-Ilgın, Mersin-Toroslar, Kırşehir, Trabzon, Kayseri, Edirne, Bitlis-Tatvan, Denizli, Bursa-Orhangazi, Adana, İstanbul ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC)’den halk oyunları ekipleri katılacak.

Saat 19.00’da Borsa Kavşağı’ndan başlayarak Valilik önüne kadar sürecek olan kortej yürüyüşü ile başlayacak olan festival kapsamında, saat 20.30’da Nevşehir Kalesi içerisinde festivale katılan ekipler kendi yörelerine ait halk oyunlarını sergileyecek.

Festivale katılan halk oyunları ekipleri, 20 Ağustos Pazar günü ise başta Kayaşehir olmak üzere Kapadokya bölgesinin tarihi ve turistik merkezlerini gezecek.

Kortej yürüyüşü ve Nevşehir Kalesi içerisindeki gösteri programına dileyen tüm vatandaşlar katılabilecek.