İHH İnsani Yardım Vakfı, tüm kriz ve savaş dönemlerinde olduğu gibi yine sıcak çatışmaların ortasında mazlumlara yardım edebilmek için mücadele ediyor.

İşgalci İsrail’in yıllardır sürdürdüğü saldırılar ile zorlukların yaşandığı Gazze’de, son dönemde artan saldırılar hayatı daha da zorlaştırdı.

İşgalcilerin hava saldırıları ile yaralanan sivillerin hizmetine kullanılması amacıyla Gazze’de ambulansları ve ekipleri bulunan İHH tarafından yeni ekipmanlar hazırlandı.

İHH Nevşehir Teşkilatı’nın destek verdiği ambulans ve gıda kampanyası kapsamında, temin edilen yeni can kurtaran ambulanslar ve insani yardım malzemeleri Gazze’deki mazlum ve mağdurların imdadına koştu.

Filistin halkı abluka ve ekonomik sıkıntıların yanı sıra birçok zorlukla mücadele ediyor. Birçok ülke ise İsrail’in saldırılarını görmezden geliyor. Yaşam alanları, mülteci kampları, hastaneler ve sivil halk hedef alınmaya devam ediyor. 

Sizler de Filistin’de yaşanan drama kayıtsız kalmamak ve destek sunmak isterseniz Nevşehir İHH yetkililerine 0535 932 7125 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.