Nevşehir İl Özel İdaresi alt yapı ve üst yapı çalışmaları ekiplerince aralıksız devam etmektedir. İçme suyu elektrik arızaları, kanalizasyon arızaları, yol kumlama bakım-onarım çalışmaları kapsamında;

Su ve Kanal Hizmetleri Müdürlüğüne bağlı Ekiplerce;
Merkez İlçesine bağlı İcik Köyünde, Derinkuyu İlçesine bağlı Özlüce Köyünde, Ürgüp İlçesine bağlı Mustafapaşa Köyünde, Kozaklı İlçesine bağlı Karasenir Köyünde meydana gelen içme suyu elektrik arızaları giderilmiştir. Gülşehir İlçesine bağlı Civelek, Gümüşkent ve Gülpınar Köylerinde içme suyu kanal hattı arızalarına müdahale edilerek sorun giderilmiştir.  
Acıgöl İlçesine bağlı Ağıllı Köyünde, Kozaklı İlçesine bağlı Özce, Karsenir ve Cagşak Köylerinde, Gülşehir İlçesine bağlı Şahinler, Yeşilli ve Ovaören Köylerinde meydana gelen kanal arızalarına müdahale edilerek problem giderilmiştir.

Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğüne bağlı Ekiplerince;
Merkez İlçesine bağlı Çiftlik Köyünde köy içi ve anayolda yama çalışmaları yapılmıştır.
Göreme-Ortahisar Yolu üzerinde ve Ürgüp İlçesine bağlı İbrahimpaşa Köyünde sel tehlikesi sebebi ile trafik işaret uyarı levhaları ile güvenlik önlemleri alınmıştır.
Kozaklı İlçesine bağlı Merdanali-Akpınar Yolu üzerinde römork devrilmesi sebebi ile trafik akışının güvenle ilerlemesi için önlem alınmıştır.
Merkez İlçesine bağlı Özyayla Köyünde şiddetli fırtına sebebiyle çatıları zarar gören hanelerin enkaz kaldırma ve zarar tespit çalışmaları devam etmektedir.