2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı İlköğretim Haftası Nevşehir'de coşkuyla kutlandı. Kutlama Programı, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf YAZICI'nın Atatürk Anıtı'na Çelenk Sunma töreniyle başladı.

Çelenk sunmanın ardından İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf YAZICI, İlköğretim Haftası etkinlikleri kapsamında Mustafa Çalışkan İlkokulu müdürü, öğretmen ve öğrencileri ile birlikte Vali Vekilimiz Sayın Ahmet ERDOĞDU'yu makamında ziyaret etti. Sayın Valimize günün anısına çiçek takdim edildi.

İlköğretim Haftası Kutlama Programı, Mustafa Çalışkan İlkokulu'nda düzenlenen etkinliklerle devam etti. Törene Vali Vekilimiz Sayın Ahmet ERDOĞDU, Vali Yardımcımız Sayın Kübra KARAALİOĞLU,  İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf YAZICI, İl Milli Eğitim Müfettişleri Başkanımız Hayrettin TÜKEL, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Murat SALTIK, idari amirler, okul yöneticileri, öğretmen, öğrenci ve misafirler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklâl Marşı'nın okunmasıyla başlayan kutlama töreninin açılış konuşmasını İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf YAZICI yaptı. İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf YAZICI,

''Kendilerine hizmetkar olmaktan gurur duyduğumuz, mutluluk vesilemiz ve göz aydınlığımız çocuklarımıza tekrar kavuşmanın sevinci ile hepinizi saygıyla selamlıyorum.

İnsanın kemalat sürecinin en önemli bölümünü teşkil eden eğitim süreçlerinin yapı, hedef ve işlev bağlamında planlanıp yürütülmesi aciliyet arz eden önemli bir husustur. Bu planlama kapsamında; 11 Eylül itibariyle ilimiz genelinde; okul öncesinde 6.214, ilkokulda 18.256, ortaokulda 17.382 ve lise kademesinde 16.453 olmak üzere 58.305 öğrencimiz 333 eğitim yuvamızda eğitime başlamıştır.

Amacımız göz aydınlığımız öğrencilerimize daha güzel bir miras bırakmaktır. Çünkü Ülkemizin bugünleri bizlere, yarınları ise onlara emanettir. Evlatlarımıza daha güzel yarınlar bırakmak için, Atatürk'ün ifadesi ile "fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür" nesiller yetiştirme yolundaki gayretimiz ivmeli bir şekilde devam edecektir.

Fedakarlığın en güzel örnekliğini göstererek öğrencilerimizin gönlüne dokunan ve onlara yaşamlarında ışık tutan saygıdeğer meslektaşlarıma, tüm eğitim çalışanlarına, velilerimize, saygıdeğer Nevşehir Halkına teşekkür eder, yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olması dileğiyle saygılar sunarım. ''

İlköğretim Haftası kutlama programı öğrencilerin şiirlerini okuması ve halk oyunları grubunun gösterisi ile devam etti. Tören sonrasında Sayın Vali Vekilimiz, Vali Yardımcımız, İl Milli Eğitim Müdürümüz ve idari amirler ile birlikte sınıfları gezerek öğrencilerimizle sohbet etti. Sınıf ziyareti sonrası Sayın Vali Vekilimiz, Vali Yardımcımız, İl Milli Eğitim Müdürümüz ve idari amirler öğrencilerle vedalaşarak okuldan ayrıldılar.

2023-2024 Eğitim Öğretim Yılının ülkemize, milletimize, eğitim camiamıza ve sevgili çocuklarımıza hayırlı olmasını dileriz.