Yuva Köyü Derneği Başkanı Uğur Tekin FİB Haber Merkezine yaptığı açıklamasında; “ İstanbul’da Yeşil Yuva Köyünden çok sayıda gencimiz yaşıyor. Dernek olarak bu gençlerimize yönelik birlik ve beraberlik duygusunu pekiştirecek bir etkinlik gerçekleştiriyoruz. Bu yıl ilkini yapacağımız turnuvayı geleneksel hale getirmeyi düşünüyoruz. Değerli Nevşehirli hemşehrilerimizi ve tüm Pendiklileri turnuva maçlarımızı izlemeye davet ediyoruz” dedi.

Turnuva 27.08.2023 Pazar günü başlıyor. 

Başkan Tekin ; "Nevşehir Yeşil Yuva köyü derneğimiz öncülüğünde "Mert Demir Gökhan Yaşar" ana sponsorluğunu yaptığı ve takım isimlerinin köyümüzdeki mahalle ve özel yerlerin isimlerinin verildiği takımlardan oluşan futbol turnuvamız 27.08.2023 saat 20.00 da başlayacak. Turnuvamıza şu takımlar katılacaktır;

  1. Enes Metal Bozdağ Spor
  2. Tanrıgüller Demir Çelik Ve KBS Karadağ Spor
  3. Ana Elektronik Dolamaç Spor
  4. Ezgi Metal Kale Spor
  5. Ümit Metal Tekke Gücü
  6. Büyükçelik Metal Kaya Spor
  7. Tanrigüller Metal Kızıltepe Spor
  8. Güçlü Kardeşler Bölükören Spor

Adres: Yeni Şehir Mah.Osmanlı Bulvarı Şefika Sokak No 5

TFF Ampüte Spor Komleksi

Seyirci Kapastesi 2.150 Kişi

BU FUTBOL TURNUVASI ÇOK KONUŞULUR!

Bu özel turnuvada yer alan takımların bütün futbolcuları Nevşehir Yeşil Yuva Köyü’nün gençlerinden oluşuyor.

Başkanlığını Uğur Tekin’in yürüttüğü Nevşehir Yeşil Yuva Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği büyük bir organizasyona daha imza atmaya hazırlanıyor.

27 Ağustos Pazar akşamı başlayacak turnuvada maçlar Pendik ilçesi Kurtköy Ampute Spor Kompleksi’nde yapılacak. Turnuvada Enes Metal Bozdağ Spor, Tanrıgüller Demir Çelik ve KBS Karadağ Spor, Ana Elektironik Dolamaç Spor, Ezgi Metal Kale Spor, Ümit Metal Tekke Gücü, Büyükçelik Metal Kaya Spor, Tanrıgüller Metal Kızıltepe Spor, Güçlü Kardeşler Bölükören Spor olmak üzere 8 takım yarışacak.

Turnuvaya katılan takımlar iki gruba ayrıldı. Puan usulü maçlardan sonra her iki gruptaki ilk iki takım finallere yükselecek.  Maçlar saat 20:00 – 24:00 arası yapılacak. Final maçları eleme usulü yapılacak. Turnuvada dereceye giren takımlara özel ödüller verilecek. Turnuvanın sponsoru Mert Demir Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Yaşar oldu.