28. Dönem İYİ PARTİ Nevşehir Milletvekili Adayı Av. Mesut Erdoğan sosyal medyada twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda ; "Filistinli Arap teröristlerin dost İsrail halkına karşı sivil, kadın, yaşlı, çocuk gözetmeden İsrail şehirlerinde gerçekleştirdiği terör saldırısını ve terörist Hamas'ı kınıyorum. Türk milleti İsrail halkı ile beraberdir. Başınız sağolsun İsrail" paylaşımında bulundu.

 Gelen tepkiler üzerine paylaşımını sildi.

İYİ Partili Erdoğan önce ; "Başınız sağolsun İsrail! Filistinli güçlere 'terörist' dedi, saatler sonra tepki çeken paylaşımını sildi...Filistinli güçlere 'terörist' deyip, İsrail'e başsağlı dileyen 28. Dönem İYİ PARTİ Nevşehir Milletvekili Adayı Av. Mesut Erdoğan'ın paylaşımı büyük tepki topladı. 

İYİ Partili Erdoğan'ın bu paylaşımına ilk tepki NEVÜ İdari Mali İşler Daire Başkanı Savaş Benli'den geldi. Benli'de bu sözlere cevaben yaptığı paylaşımda; "Mesut, yıllardır çoluk çocuk demeden katleden İsrail için bu kadar üzülmen, dost görmen çok şaşırttı. Allah korumuş Nevşehir’e vekil olamışsın. Çok şükür." dedi.

Kapadokya Hava Limanı Müdürü Serdar Yılmaz'da; "Türk milleti israil halkıyla beraber değildir. Seni israil’e verdiğin destekten dolayı kınıyorum. Ölen binlerce sivil için ne yazdın bugüne kadar Öfken ve nefsin bir olup aklını mağlup etmiş senin bence." sözleriyle kınadı.

İşte o paylaşımlar: