Kalaba Atatürk İlkokulu, “Tertemiz Yarınlar Okullardan Başlar" ve  "8. Ulusal Nasreddin Hoca Fıkra Canlandırma” yarışmalarında Avanos birincisi oldu.

Tertemiz Yarınlar Okullardan Başlar Projesi, Millî Eğitim Bakanlığı (MEB) ve Opet Petrolcülük A.Ş. iş birliğinde hayata geçirilen bir sosyal sorumluluk projesidir. Projenin amacı; öğrenci, öğretmen, okul yönetimleri, destek personeli ve velilerde temizlik ve hijyen konusunda farkındalığı artırarak okul ve çevresinde kültürel bir dönüşüm sağlamaktır.

Akşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 8. Ulusal Nasreddin Hoca Fıkra Canlandırma Yarışması ile kültürel mirasımızı ve bu miras içerisinde yer alan ünlü halk bilgesi, devrinin ilim  adamı, nüktedan Nasreddin Hoca’yı daha geniş kitlelere tanıtmak, İlkokul düzeyindeki öğrencilerin kişisel gelişimlerine katkıda bulunmak, estetik duyum, sahne sanatı beğenilerini geliştirmek, Nasreddin Hoca’nın her bir fıkrasındaki hikmetlerini anlamalarını sağlamak amaçlanmıştır.

Kalaba Atatürk İlkokulu Müdürü Mehmet Gencer konuyla ilgili olarak "Okulumuzda oluşturduğumuz aile ortamı, kurum kültürü, birlik ve beraberlik ruhu sayesinde şu ana kadar sonuçlanan yarışmalarda 8 ilçe birinciliği ve bir tane il birinciliği kazandık. İki yarışma da şu anda İl Millî Eğitim Müdürlüğünde il birinciliği için yarışıyor. Emeği geçen öğretmen, öğrenci ve velilerimize çok teşekkür ediyoruz." ifadelerini kullandı.