Kapadokya Alan Başkanı Birol İnceciköz, AK Parti Nevşehir Milletvekilleri Süleyman Özgün, Emre Çalışkan, Vali Yardımcısı Kübra Karaalioğlu, Nevşehir’deki belediye başkanları, STK ve sektör temsilcileri bir araya gelerek başta imar planları ve kaçakla mücadele konusu olmak üzere yapılan çalışmalarla iligili istişarelerde bulundu.

Kaçak yapılara ilişkin çalışmalar, ana ulaşım yollarındaki aydınlatma projeleri, kaçak at çiftliklerinin durumu ve afete maruz bölgeden çıkartılmak istenen alanlara yönelik işlemlerin gündeme geldiği toplantıda tüm paydaşlar görüşlerini aktardı. Toplantıda, Kapadokya’nın doğal ve tarihi dokusunun korunması amacıyla çalışmaların eşgüdümlü yürütülmesi konusunda ortak kararlar alındı.

Toplantıda, Kapadokya’nın doğal ve tarihi dokunmasının korunması için yürütülecek çalışmalarda kurumların eşgüdümlü olarak çalışması gerektiği vurgulandı.

Nevşehir Milletvekili Süleyman Özgün; "Milletvekilimiz Emre Çalışkan, Vali Yardımcımız Kübra Karaalioğlu, Alan Başkanımız Birol İnceciköz ile Kapadokya Alan Başkanlığının faaliyetleri hakkında düzenlenen istişare toplantısına gündemdeki konuları görüşmek ve çözüm üretmek üzere ilgili Belediye Başkanları, STK ve sektör temsilcileri ile katılım sağladık." dedi.

Nevşehir Milletvekili Emre Çalışkan; "Milletvekilimiz Süleyman Özgün, Vali Yardımcımız Kübra Karaalioğlu, Alan Başkanımız Birol İnceciköz ile beraber gündemdeki konuları görüşmek ve çözüm üretmek üzre ilgili Belediye Başkanları, STK ve sektör temsilcilerinin katılımıyla verimli bir toplantı yaptık. Kararlar bölgemizin turizmine hayırlı olsun." dedi.

Editör: İbrahim UYSAL