Avanos/Çavuşin – Güllüdere bölgesinde dün öğle saatlerinde bir turistin düşerek yaralandığı ihbarı alındı. Kaygan toprak zeminde tahliyesi zorlaşan yaralı için UMKE devreye girdi. İlk müdahale sonrası sedyeye sabitlenerek ambulansa ulaştırıldı.

Tatil için geldiği Kapadokya manzarasını seyretmek için peribacasına çıkan Alman Turist dengesini kaybederek yaklaşık 3 metre aşağıya düştü. Turisti düştüğü yerden Nevşehir UMKE ekipleri kurtardı.

Nevşehir’in Ürgüp ilçesine bağlı Ortahisar beldesindeki Kızılçukur vadisinde bulunan bir peribacasının üzerine çıkan Alman Roelin Post, ayağı kayarak yaklaşık 3 metre sürüklenerek aşağıya düştü. 112 Acil çağrı Merkezi’ne yapılan ihbarın ardından olay yerine jandarma ve Nevşehir İl Sağlık Müdürlüğü Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) sevk edildi.

Ekiplerin yoğun uğraşları sonucunda Alman Roelin Post, düştüğü yerden UMKE ekiplerinin çalışmalarıyla kurtarıldı. Post, kendisini kurtaran ekip üyelerine teşekkür etti. Nevşehir’deki özel bir hastanede tedavi altına alınan Alman turist Roelin Post’un sol ayağında kırık olduğu ve tedavisine başlanıldığı öğrenildi.

Nevşehir İl Sağlık Müdürümüz Op. Dr. Hasan Tartar UMKE ekibine teşekkür etti.