14 Mart itibarıyla başlayan ve 21 Mart'a kadar devam edecek olan 28. dönem milletvekilliği aday adaylığı başvuruları, MHP Genel Merkezi'nde devam ediyor.

MHP Nevşehir Milletvekilliği aday adayı Metin Didinmez, “Başvurumuzu yaptık. 14 Mayıs'ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimleri önce Nevşehirimize, ülkemize, milletimize ve Milliyetçi Hareket Partisi'ne hayırlı uğurlu olsun." dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi başvuru dosyasını Genel merkeze teslim eden Milletvekili A. Adayı Metin Didinmez, konuşmasında ilk olarak Kahramanmaraş merkezli depremlerde, Şanlıurfa ve Adıyaman'da meydana gelen sel felaketinde hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet diledi.

Didinmez, yaraların devletin öncülüğünde kısa sürede milletin birliktelik içerisinde kısa sürede sarılacağını belirterek, “Derdimiz milletimiz, derdimiz devletimiz, derdimiz vatanın bölünmez bütünlüğüdür. Bizler, bir siyasi partinin dışında kutlu emanetin temsilcileriyiz. Bizler sadece siyaset yapmıyoruz, bizler siyaset yaparken devletin derdiyle dertlenen, vatanın bölünmez bütünlüğünü korumaya çalışan ha vatanı uğruna ekmek yemiş ha vatanı uğruna kurşun yemiş vatan evlatları olarak siyaset yapıyoruz. Derdimiz milletimiz, derdimiz devletimiz, derdimiz vatanın bölünmez bütünlüğüdür. Bu sebeple önümüzdeki 100 yılı etkileyecek büyük bir seçimin önündeyiz. 14 Mayıs 2023 tarihinde bu kutlu emanetimizi yüce Meclis'imize taşıyacak, Nevşehir’imizin, sizlerin bir evladı olarak milletvekilliği adaylığına sizlerin huzurunda başvuruyorum" dedi.

Metin Didinmez Kimdir ?

1966 Nevşehir doğumlu. Siyasete ilk olarak 1978 yılında Ülkücü Gençlik Derneği ile adım atan Metin Didinmez, günümüze kadar Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)'nin faklı kademerinde yöneticilik yaparak çeşitli görevlerde bulundu. Nevşehir'de ticaret işiyle uğraşan Didinmez, evli ve 5 çocuk babasıdır.