Resmi olmayan sonuçlara göre Nevşehir'in Acıgöl ilçesine bağlı Karapınar beldesinde AK Parti Belediye Başkan adayı Yasin Güneş güven tazeleyerek yeniden Belediye Başkanı seçildi.

31 Mart yerel seçimlerin ardından yeniden Karapınar Belediye Başkanı seçilen Yasin Güneş; "Rabbime hamd olsun. Bana ikinci defa bu görevi layık gören Karapınar'lı seçmenlerime teşekkür ederim. Durmak yok yola devam." dedi.

Yasin Güneş Kimdir?

1988 yılında Nevşehir’de doğdu. Evli ve 2 kız çocuğu vardır. İlköğretimini Nevşehir Gazi İlköğretim Okulunda tamamladıktan sonra ortaöğretimini Nevşehir Lise’ sinde tamamlamıştır. Kırıkkale Üniversitesi Elektrik ve Enerji Bölümü, Nevşehir Üniversitesi Yerel Yönetimler mezunu olup, Nevşehir Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümünü okumaya devam ediyor.
 
2006 yılında AK Parti İl Gençlik Kolları Yönetim Kurulu üyeliği ile siyasi hayatı başlamıştır. Farklı birim başkanlıkları yaptıktan sonra, 2009 Ekim ayında Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanı Sn. Fatih ŞAHİN’ in oluru ile Ak Parti Nevşehir İl Gençlik Kolları Başkanlığı görevine atanmıştır. 2013 Ekim ayına kadar bu görevi yürüttükten sonra 24 – 26 dönem Nevşehir Milletvekili Sn. Ebubekir GİZLİGİDER’ in danışmanlık görevini yaptıktan sonra Nevşehir İl Özel İdaresi bünyesinde çalışmaya başlamıştır. 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Yerel seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi Belediye Başkan adayı olarak halkın teveccühü ile Karapınar Belediye Başkanı seçilmiştir. 31 Mart 2024 seçimlerinde yeniden aday gösterilen Güneş yarışı kazanarak yeniden Başkan seçildi.