Borsa Kavşağı’ndan başlayarak Valilik önüne kadar süren 'Kayaşehir Halk Dansları Festivali' kortej yürüyüşüne MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Nevşehir Milletvekili Prof. Dr. Filiz Kılıç, Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, MHP Nevşehir İl Başkanı Adnan Doğu, Gençlik ve Spor İl Müdürü Muhsin Özdemir ile KKTC ve Türkiye’nin dört bir yanından gelen halk oyunları ekiplerinin katıldığı festivalin kortej yürüyüşünde dans topluluklarının kostümleri ve yaptıkları danslar vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü. 

MHP Nevşehir Milletvekili Prof. Dr. Filiz Kılıç; "Nevşehir Belediyemizin düzenlediği Kayaşehir Geleneksel Halk Oyunları Festivali’nin kortej yürüyüşüne katıldık. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinden Nevşehir’imize gelen Halk Oyunları Ekibiyle selamlaştık, kucaklaştık." dedi.

Kayaşehir Halk Oyunları Festivaline Nevşehir’in yanı sıra Sivas, Konya-Ilgın, Mersin-Toroslar, Kırşehir, Trabzon, Kayseri, Edirne, Bitlis-Tatvan, Denizli, Bursa-Orhangazi, Adana, İstanbul ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC)’den gelen halk oyunları ekiplerinin katılımıyla Nevşehir Kalesi içinde gerçekleştirildi.

Festivale katılan halk oyunları ekipleri, 20 Ağustos Pazar günü ise başta Kayaşehir olmak üzere Kapadokya bölgesinin tarihi ve turistik merkezlerini gezecek.