Kayseri’deki 12’nci Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanlığından eğitim/test için kalkan Hava Kuvvetleri Komutanlığımıza ait SF-260D tipi bir eğitim uçağı Kocasinan İlçesi Hasanarpa Mahallesi yakınlarında düştü. Düşen uçakta bulunan iki pilotumuz şehit oldu.

Milli Savunma Bakanlığı, yaptığı paylaşımda, Hv.Plt.Alb.Uğur Yıldız ve Hv.Plt.Alb.Gökhan Özen'in şehit olduklarını açıkladı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya; "Kayseri’deki 12’nci Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanlığından eğitim için kalkan Hava Kuvvetleri Komutanlığımıza ait eğitim uçağımız kaza kırıma uğramış, kazada 2 pilotumuz şehit olmuştur. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine, Kahraman Ordumuza ve Aziz Milletimize başsağlığı diliyorum" dedi.

KAYSERİ Valiliğinden yapılan açıklamada;  "04.06.2024 Salı günü saat 10:00 sıralarında, Kayseri 12. Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanlığından eğitim için kalkan Hava Kuvvetleri Komutanlığımıza ait SF-260D tipi bir eğitim uçağı, henüz bilinmeyen bir nedenle Kocasinan İlçesi Hasanarpa Mahallesi yakınlarında düşmüştür. Arama kurtarma çalışmalarına başlanmıştır. Kamuoyunun bilgisine sunulur.

Kayseri’de eğitim uçuşu esnasında uçağın kaza kırıma uğraması sonucu şehit olan pilotlarımıza Allah’tan rahmet, kederli ailelerine ve yakınlarına sabırlar diliyoruz. Aziz milletimizin başı sağ olsun.