Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Nevşehir Milletvekili Prof. Dr. Filiz Kılıç, Ulaştırma Ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu'na, Nevşehir'e yeni bir çevre yolu yapılması konusunu verdiği soru önergesi ile sordu.

Kılıç;"Nevşehir’imizin trafik sorununa çözüm olacak olan çevre yolunun yapılmasıyla ilgili soru önergemizi TBMM Başkanlığına sunduk. Her şeyin en iyisine layık Nevşehirli hemşehrilerimin talep ve isteklerinin her daim takipçisi olacağım." dedi.

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

Aşağıda belirtilen sorularımın, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Sayın Abdulkadir URALOĞLU tarafından yazılı olarak cevaplandırılması için gereğini saygılarımla arz ederim. 20.09.2023

Prof Dr. Filiz KILIÇ MHP Genel Başkan Yardımcısı Nevşehir Milletvekili

Anadolu'nun incisi Nevşehir'in her geçen gün büyümesi sonucunda ilimizin içinden geçen karayolu trafik yükünü arttırmakta ve şehir trafiğini kitlemektedir. Oluşan trafik haricinde özellikle kent içine giren tır ve kamyon gibi ağır vasıtaların karıştığı trafik kazaları can ve mal kayıplarına sebep olmaktadır. Trafik karmaşasının sona ermesi, trafiğin il genelinde sağlıklı bir şekilde akması ve ilimizin gelişimi için acilen Nevşehir'e yeni bir çevre yolu yapılması önem arz etmektedir.
Bu bağlamda:
1) Nevşehir'e yeni bir çevre yolunun yapılması planlanmakta mıdır?
2) Planlanmaktaysa söz konusu çalışmalar ne aşamadadır?
3) Nevşehir'de yapılması planlanan diğer yol çalışmaları ve karayolu yatırımları nelerdir?