Av. Levent Barış Kızılöz, CHP Nevşehir İl Başkanlığı’na aday olduğunu, bugün partisinin il başkanlığı binasında açıkladı.

Bir süredir İl Başkanlığına da aday olacağı konuşulan Kızılöz, yaptığı açıklamada aday olma kararı aldığını açıkladı.

8 Ekim Pazar günü yapılacak olan CHP İl Kongresinde il başkanlığı için adaylığını açıklayan Av. Levent Barış Kızılöz yaptığı açıklamasında şunları ifade etti;

"Değerli basın mensupları ve değerli partililer; davetimize icabet ettiğiniz için hepinize teşekkürlerimi sunuyorum.

Bilindiği üzere, geçtiğimiz Mayıs ayında ortaya çıkan seçim sonuçları, ulusal muhalefetin lokomotifi ve Cumhuriyetin asırlık çınarı Cumhuriyet Halk Partisinde büyük bir travmaya neden olmuştur. Ancak, maharet, hiçbir zaman düşmemek değil, düştüğün yerden kalkmasını bilmektir.

Bugün, Cumhuriyet Halk Partisini sadece bir siyasi parti olarak düşünmek ve değerlendirmek çok büyük bir yanılgıdır. Cumhuriyet Halk Partisi, insan haklarının, demokrasinin, hukukun, fikir özgürlüğünün, liyakatin, temiz siyasetin rafa kalktığı; ülkenin ekonomik açıdan iflasın eşiğine geldiği, yoksulluk ve açlık sınırının her geçen gün yükseldiği, ülkenin sığınmacı adı altında istila edildiği bu dönemde sığınacak bir liman arayan milyonların umut bağladığı bir siyasi partidir.

Genel Başkanından, milletvekiline, il-ilçe yöneticisinden, belediye başkanına kadar her parti mensubunun bunun bilinciyle hareket etmesi gerekir. Demokrasinin en önemli unsuru siyasi partilerdir. Ancak, siyasi partilerin demokrasiyi ilk önce kendi içlerinde uygulaması ve özümsemesi gerekir. Kendi içinde demokrasiyi özümsememiş bir siyasi partinin ülke demokrasisine bir katkı sağlaması mümkün değildir.

Bu bağlamda, Cumhuriyet Halk Partisinin 4-5 Kasım 2023 tarihinde yapılacak olan 38. Olağan Genel Kurulu öncesi başlamış bulunan kurultay takvimi dahilinde, Nevşehir İl Kongresi, 8 Ekim 2023 Pazar günü yapılacaktır. İl Kongresinde, Cumhuriyet Halk Partisi Nevşehir İl Başkanlığına aday olduğumu huzurunuzda ilan ediyorum.

Dışlayıcı değil kapsayıcı, ayrıştırıcı değil birleştirici bir yönetim anlayışı ve ilkesi ile bu göreve talip oldum. Hareketimiz, kişi hareketi değil kadro hareketidir.

İl ve ilçeleri ile uyumlu ve koordineli çalışan bir il başkanlığı için, geçmiş kırgınlıkların ve husumetlerin geride bırakıldığı omuz omuza çalışan bir örgüt için, genç ve kadın örgütlenmesini öncelikli mesele yapacak bir anlayış ile geleneği dışlamadan geleceği ve yeniliği inşa edecek bir yönetim için il başkanlığına adayım.

Aday sayısı, aday ismi ve seçim sonucundan bağımsız olarak, kim seçilirse seçilsin, kongrenin bir demokrasi şöleni şeklinde geçeceğine ve bu süreç sonunda kazananın Cumhuriyet Halk Partisi olacağına inancım tamdır. Bu süreçte, adaylık yolunda teşvik ve desteklerini esirgemeyen ilçe örgütlerimize, eski ve yeni yöneticilerimize ve partililerimize huzurunuzda teşekkürlerimi ve saygılarımı sunuyorum." dedi.