Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Bahar Kalkanı Harekatı bölgesinde silah kazasında yaralanan Piyade Uzman Çavuş Mehmet Sevim'in şehit olduğunu açıkladı.

Edinilen bilgilere göre, Aksaray'ın Ortaköy nüfusuna kayıtlı olduğu öğrenilen şehit Mehmet Sevim'in acı haberi ailesine ulaştı. Bekar olduğu bildirilen şehidimizin naaşının 8 Mayıs Pazartesi günü hava yoluyla Nevşehir Kapadokya Havalimanına daha sonra kara yoluylada memleketi Aksaray'ın Ortaköy ilçesine bağlı Satansarı köyünde ikindi namazına müteakiben askeri törenle toprağa verileceği öğrenildi.

MSB'den yapılan yazılı açıklamada; "Bahar Kalkanı Harekât Alanı Bölgesinde bir üs bölgemizde 07 Mayıs 2023 tarihinde kahraman silah arkadaşımız P. Uzm. Çvş. Mehmet SEVİM silah kazası sonucu yaralanarak derhâl hastaneye sevk edilmiş, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet; kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz." ifadelerine yer verildi.

FİB Haber Merkezi olarak, Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz.

Ruhun Şâd Mekanın Cennet Olsun Yiğit Mehmed’im..