İYİ Parti’nin Konyalı olan Nevşehir İl Başkanı Yücel Kesen, Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran’a “Bundan sonra ki hesabınız Nevşehirspor’u Diyarbakırlılara vermek midir?” diye sordu. Konyalı olan Kesen’in bu açıklamaları tepki çekti.

Nevşehir Belediyespor Kulübü Başkanı Serdar Acarhoroz’un istifasının ardından sosyal medya hesabından Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran’ın açıklamalarından alıntı yapan İYİ Parti Nevşehir İl Başkanı Yücel Kesen, “Sayın Başkan Nevşehirspor’u haklarında birçok şaibe olduğu söylenen Bursalılara siz verdiniz! Yani bugünkü durumdan siz mesulsünüz. Bu şehirde Nevşehirspor üzerinden siyasal ve kişisel hesap yapanlar sizlersiniz! Karanlığa yumruk sallamayı bırakın. Bundan sonra ki hesabınız Nevşehirspor’u Diyarbakırlılara vermek midir?” paylaşımında bulundu.

Kendisi Konyalı olmasına karşın Nevşehir’de İYİ Parti İl Başkanlığı yapan Yücel Kesen’in bu açıklamalarının ardından kendisine şunu sormak istiyoruz?

  • Sayın Yücel Nevşehirspor maçlarına kaç defa gittiniz?
  • Nevşehirspor'a şimdiye kadar hiç maddi katkıda bulundunuz mu? 
  • Takımın yönetimini almak isteyen Serdar Acarhoroz kulüp Başkanı olmak isterken siz neden başkanlığa aday olmadıız, yada başkan adayı önermediniz?
  • Savran bu takımı küme düşmekten kurtarırken, siz neredeydiniz?
  • Ayrıca Diyarbakırlılar Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı değil midir? diye sormak isteriz.

Unutmadan Sayın başkanın memleketi de Nevşehir değil, güzel ilimiz Konya'nın Doğanhisar ilçesidir.

Sayın İYİ Parti İl Başkanı Kesen, İŞTE Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, “Nevşehir Belediyespor üzerinden bir takım kişisel hesaplarla bizleri yıpratmak amacıyla hareket edenlere seslenmek istiyorum; birileri kötü olsun diye veya bizler zor duruma düşelim diye Nevşehir Belediyespor’un başarısız olmasını, kötü duruma düşmesini istemek, bunu umut etmek Nevşehir Belediyespor’a yapılmış en büyük ihanettir. Böyle bir tutum, bizim o kişilerin Nevşehir ve Nevşehir Belediyespor sevgisini sorgulamamıza neden olur” derken galiba tamda bundan bahsediyordu.

Lütfen artık bu ayrıştırma siyasetinden vazgeçin. Bu tutum ne şehrimize ne de ülkemize bir fayda sağlamadı sağlamayacakta. "Ben Konyalı olsam da kendimi Nevşehirli hissediyorum" diyorsanız gelin bu şehrin takımı için elinizi yeterki sizde taşın altına sokun.  Hodri meydan!

Yoksa bu tür yaklaşımlar ne şehrimize nede takımımıza hiçbir katkı sağlamayacağı gibi zarar verecektir. Hatırlatalım istedik...