31 Mart 2024'te yapılacak Belediye Başkanlığı seçiminde Nevşehir'in jeotermal kaplıcalarıyla ünlü şifa kapısı Kozaklı ilçesine belediye başkanı olmak için AK Parti’den aday adaylığını açıklayan Rıza Aydın, Gazetemiz FİB Haber Merkezine nezaket ziyaretinde bulundu.

Önce samimiyet, güven ve liyakat anlayışı...

AK Parti Kozaklı Belediyesi Başkan A. adayı Rıza Aydın yaptığı açıklamasında; siyasetteki ve iş dünyasındaki deneyimini memleketi Kozaklı için kullanma zamanının geldiğini söyledi.

AK Parti'den Kozaklı Belediye Başkan Aday adayı Rıza Aydın'ın ajandasında, Yeşil Kozaklı için hazırladığı önemli projeleri yer alıyor. Aydın'ın Kozaklı reçetesinde; İlçenin marka kentler arasında yer alması için Eğitimden, Spora, Termal Kaplıcalardan, Seracılığa, Kozaklı'nın yeşillendirilmesinden tanıtımına bir çok önemli projeler yer alıyor.

Aday adaylığının hayırlı olmasını dile getiren FİB Haber Gazetesi Yayın Yönetmeni Fikret Çapacı'da Başkan Aday adayı Rıza Aydın'a başarılar dileyerek, “Seçimin sonunda kazanan inşallah Kozaklı olur” şeklinde konuştu.

AK PARTİ KOZAKLI BELEDİYE BAŞKAN A. ADAYI RIZA AYDIN KİMDİR?

1967 Kozaklı doğumluyum. İlkokulu Kozaklı 27 Mayıs ilkokulunda, Ortaokulu Kozaklı İmam Hatip Lisesinde, Liseyi Nevşehir İmam Hatip Lisesinde tamamladım. Üniversite eğitimimi Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinde tamamladım. Orta derecede Arapça ve İngilizce, çok iyi derecede Rusça bilmekteyim.

"HERŞEY KOZAKLI İÇİN"

  • 1986-1996 yılları arasında Mila Milli Haber Ajansı A.Ş'de İşletme Müdürü olarak görev yaptım. 
  • 1997-2004 yılları arasında Ankara Büyükşehir Beldiyesinde çeşitli kademelerde yönetici olarak görev yaptım. 
  • 1986-1994 yılları arasında Rahmet Kültür Dayanışma Vakfı, Milli Gençlik Vakfı, MESDER gibi vakıf ve derneklerde yönetici olarak görev yaptım.
  • Refah Partisi ve Fazilet Partisinde II, İlçe ve Gençlik Kolları Yönetiminde görev yaptım.
  • 2004 yılından itibaren Türkiye'de, Sovyetler Birliği coğrafyasındaki Türki Cumhuriyetlerinde ve Ukrayna'da ticari faaliyetlerime devam ediyorum.