Kozaklı Belediyesi'nin önceki dönemden kalan borçları nedeniyle su pompalarının elektriğinin kesildiğini ifade eden Kozaklı Belediye Başkanı Sefer Neslihanoğlu yaptığı açıklamasında şunları ifade etti;

 Elektriğimiz kesildi de ne oldu?

"31 Mart 2024 tarihinde 456 milyon TL ana borç (faiz hariç) ile nüfusa oranla en borçlu belediye olarak devraldığımız Kozaklı ilçemizin saygıdeğer halkına önemle duyurulur.

Bilindiği üzere, Kozaklı ilçemizin AKPINAR bölgesindeki su kuyularındaki rezervlerimizin tükenme noktasına gelmiş olması sebebiyle belediye yönetimi olarak AKPINAR bölgesinde yeni yeraltı su kuyuları açma işlemlerine pazartesi günü başlamış bulunmaktayız.

Bugün itibariyle AKPINAR bölgesindeki yeraltı suyu açılış çalışmalarımızın olumlu yönde ilerlemesine rağmen, elektrik dağıtım şirketine olan eski belediye borçları sebebiyle, 31 Mart 2024 tarihinden itibaren rutin olarak belediye imkanları çerçevesinde ödemeleri gerçekleştirmiş bulunmaktayız ve ödeme taahhüdü vermemize rağmen dağıtım şirketi özellikle AKPINAR bölgesindeki mevcut olan su kuyusunun elektriğini bugün itibariyle kesmiştir.

Elektrik kesintisinin ivedilikle çözülmesi için gerekli işlemler başlatılmıştır. Değerli Kozaklı halkının bilgisine sunarız." dedi.

Editör: İbrahim UYSAL