Kozaklı Belediyesi artan kuraklık tehlikesine karşı ilçede içme suyu sıkıntısı yaşanmaması için yeni kuyu ve alternatif su kaynakları arama çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Kozaklı Belediyesi tarafından açılan yeni kuyudan elde edilen 25 lt/sn içme suyu ve ana şebeke isale hattı çalışması tamamlandı.

‘SU HAYATTIR’ 

SEÇİMİ DEĞİL MİLLETİ DÜŞÜNEREK ÇALIŞIYORUZ...

Kozaklı Belediye Başkanı Av. Akif Kabukcuoğlu yaptığı açıklamasında; "Milyonlarca yıllık insan hayatının ortak bir tecrübesi var, su hayattır. Bunun aksini söyleyecek herhalde tek kişi çıkmaz. Zira su temizler, canlandırır, güzelleştirir ve yeşertir. Su varsa yaşam vardır, umut vardır, gelecek vardır. Bu sadece insan için değil, tüm varlık alemi için de böyledir. Belediyemizin suya, insana; hatta tüm canlılara bakışı budur. Bu manada işimizle varolmaya, üretmeye, yarınlarımız için çalışmaya, azim ve kararlılıkla devam ediyoruz." dedi.

Kabukcuoğlu ;  "Su gibi aziz ol Kozaklı”

Başkan Kabukcuoğlu ; "İklimsel koşullar ve aşırı su tüketiminin olduğu yaz aylarında ilçemizde içme suyu sıkıntısı yaşamamak için yedek amaçlı, satın aldığımız araziye yeni sondaj açarak çıkardığımız 25 lt/s debili yeni içme suyu kuyumuz ve ana şebeke isale hattımız ilçemize hayırlı olsun. Son söz olarak şunu söylemek isterim;  Su gibi aziz ol Kozaklı.”" dedi.