Nevşehir'in Güzelyurt Mahallesi Zübeyde Hanım Caddesi No: 37/8 adresinde yeni yapılan Mahmut-Dudu Yazıcı Anadolu Lisesi'nin resmi açılışı düzenlenen törenle gerçekleştirildi.

Kamil Yazıcı ve İzzet Özilhan tarafından 1979 yılında, Anadolu topraklarından kazandıklarını yine bu toprakların insanları ile paylaşmak ve onlara hep daha
iyisini sunabilmek arzusu ile kurulan Anadolu Vakfı, eğitime ve sağlığa 40 yılı aşkın süredir kesintisiz destek veriyor.

Anadolu Vakfı tarafından eğitime kazandırılan en yeni eser olan Mahmut-Dudu Yazıcı Anadolu Lisesi’nin açılış törenine Nevşehir Valisi Ali Fidan, Belediye Başkanı Mehmet Savran, İl Mili Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Tuncay Özilhan ve Anadolu Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Vekili Nilgün Yazıcı katıldı.

Kurdele kesimiyle gerçekleşen açılışın ardında Vali Fidan ve protokol üyeleri ile hayırsever Yazıcı ailesi okulu gezerek öğrenci ve öğretmenlerle bir araya geldi.

Mahmut-Dudu Yazıcı Anadolu Lisesi binası, Anadolu Vakfı’nın kurucularından Kamil Yazıcı’nın merhum eşi Suzan Yazıcı adına gerçekleştirilen bağışların da katkısıyla Anadolu Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfı tarafından yaptırıldı.