Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Nevşehir il başkanı Adnan Doğu, 24 Kasım Öğretmenler günü dolayısı ile il merkezinde bulunan Asım Atabilen İlköğretim Okulu Cumhuriyet İlköğretim Okulu ve Mustafa Türkan Öbekli Gazi İlkokulu'nu ziyaret ederek öğretmenlerin öğretmenler gününü kutladı.

Ziyaretlerde MHP Nevşehir il başkanı Adnan Doğu;” Türk milletinin sosyal, kültürel ve ekonomik alanda sürdürülebilir bir gelişmeye kavuşabilmesi için, öncelikle eğitim ve öğretimin kaliteli, bilimsel yöntemlerle yürütülmesi gerekmektedir. Bu da ancak öğretmenlerimizle mümkün olacaktır. Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın yetişmesinde fedakârca, vefakârca ve özverili bir biçimde gayret gösteren öğretmenlerimiz her türlü takdire fazlasıyla layıktır.

Öğretmenlerinin bu özelliklerinin yanı sıra, milli konularda ki hassasiyetlerini topluma anlatmada gösterdikleri sorumlu anlayışları, Lider Türkiye hedeflerimizin gerçekleşmesinde en önemli itici güç olmaktadırlar.

Öğretmenlerimiz, vatanımızın her yöresinde,  her an ve zorluklara rağmen idealist bir ruhla hizmet etmekte, devletimizin gülen yüzlerinden birisi olarak tüm vatandaşlarımıza ayrım gözetmeksizin yeni ufuklar açmak için gayret göstermektedir.

Başta Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu ve Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ümüze ve görevi başında hain saldırılar sonucunda şehit düşen öğretmenlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyor, yine MHP Genel Başkan Yardımcımız Nevşehir Milletvekilimiz Sayın Prof. Dr. Filiz Kılıç ile hayatta olan tüm öğretmenlerimizin bu özel ve anlam yüklü gününü kutlar sevgi ve saygılarımı sunarım” dedi.