MHP Sultangazi İlçe Teşkilatı 6. Olağan Kongresini gerçekleştirdi. Kongreye tek liste ve tek aday olarak giren Dürüst, Başarılı ve Tecrübeli Siyaset İnsanı Nevşehirli Başkan Yusuf Özel yeniden İlçe Başkanı seçildi.

İstanbul MHP Sultangazi İlçe Başkanlığı görevine hemşehrimiz Yusuf Özel'in tekrar seçilmesi Nevşehir kamuoyunda büyük sevinç yarattı...

MHP’de ki tek adaylı seçimde geçersiz oy kullanılmazken, 353 delegenin tamamı Başkan Yusuf Özel listesine destek verdi.

Sabri Ülker İlim Yayma Cemiyeti Konferans Salonunda 12 Ağustos saat 10:00’da başlayan 17:00’de son bulan seçimler İlçe Seçim Kurulu gözetiminde yapıldı. Sandık basına gıden 353 delegenin tamamı Özel dedi. Kongrenin açılış konuşmasında söz alan İlçe Başkan Adayı Yusuf Özel delegelere seslendi ve şunları söyledi:

Mensubu olmaktan onur ve şeref duyduğum Milliyetçi Hareket Partimiz, 9 Şubat 1969 yılında Adana’da kurulmuştur. Kurucu Liderimiz Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey’i bu vesile ile minnet, hürmet ve rahmetle anıyorum. Partimizin kuruluş amacı: vatan, bayrak, ezan sevgisi, ülkemizin bölünmez bütünlüğü, milletimizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma ülküsü, her bir ailesi ve ferdinin mutlu ve refah içerisinde yaşaması, devletiyle birlikte yükselmesi, güçlenmesi, birlik dirlik içinde eğitimli, disiplinli yetiştirilmiş insanımızla küresel emperyalizme karşı duruş ve mücadeledir. Amaçlarımızın en önemlisi Kuran’a dayanarak Turan Birliği Kurmaz, hedefimiz Kızılelma’ya ulaşıp “Türk Cihan Hâkimiyeti Mefkûresine” ulaşmaktır!

Üç Hilalli Sancak altında merhum Başbuğumuzun başlattığı 9 ışıklı kutlu yürüyüşte, günümüze kadar 5 bin şehit verdik. Küresel emperyalizm ve onun yerli işbirlikçileri hainlere karşı ağır bedeller ödeyen, ödettirilen milli ve kutlu hareketimiz Milletimizin nezdinde dualıdır ve şühedadır. Milliyetçi Hareket Partimiz, şühedaya vefanın adresidir. Milliyetçi, ülkücü hareketimizin dününü yaşayıp, anlayıp, bugünü ve yarınları tayin etmeye sarsılmaz bir inançla devam edeceğiz inşallah.

Sayın Genel Başkanımızın ve Sayın İl Başkanımızın emrinde, izinde ve talimatları doğrultusunda kutlu davamıza tazelenmiş bir iman ve aşkla hizmet etmeye devam edip, yarınları daha güzel inşa edip, Türk ve Türkiye Yüzyılı hedeflerine azami katkı yapmaya gayret edeceğiz inşallah. Dedikodulara, fitneye ve zafiyet gösterenlere rağmen! Geçmiş dönemde çalıştığımız dava arkadaşlarımıza katkılarından dolayı teşekkür ederim. Kongre sonrası oluşacak yönetim kurulumuza başarılan diliyorum. Makamlar gelip geçicidir. Baki olan davamızdır. İlahi Kelimetullah Davasıdır. Ne mutlu Türk’üm diyene. Kongremiz hayırlara vesile olsun." dedi.

Haber: İstanbul Manşet