AK Parti Nevşehir Milletvekili Emre Çalışkan Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından Kasım ve Aralık ayları içinde Nevşehir'e yapılan önemli yatırımları müjdeledi.

Milletvekili Çalışkan, DSİ'den Nevşehir'i 3 yeni yatırımı duyurdu

AK Parti Nevşehir Milletvekili Emre Çalışkan yaptığı açıklamasında; "Nevşehir’imize Tarım ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri uhdesinde Kasım ve Aralık ayları içinde sözleşmesi imzalanan işler:

Nevşehir-Acıgöl Tatlarin Kasabasının Ballık Deresi Taşkın Kontrolü 2.Kısım İnşaatı: 21.11.2024 tarihinde tamamlanacak olan iş kapsamında; Ballık deresinde 544 m U kesitli betonarme taşkın kontrol kanalı, 3 adet menfez, ve pano panel tel çit yapılarak kasaba taşkın zararlarından korunacaktır.

Nevşehir-Kozaklı ilçesi  Kontrolü 2.Kısım İnşaatı: 01.11.2024 tarihinde tamamlanacak olan iş kapsamında; Kozaklı İlçesi 1. kısımda 1248 m, 2. kısımda 288 m olmak üzere 1536 m çift taraflı betonarme U kesit kanal, 14 adet menfez ve pano panel tel çit yapılarak ilçe merkezi taşkın zararlarından korunacaktır.  

Nevşehir Merkez Özyayla Köyü Çatağan Taşkın Kontrolü İnşaatı: 29.11.2024 tarihinde tamamlanacak olan iş kapsamında; Çatağan deresinde, 969 m U kesitli betonarme taşkın kontrol kanalı, 5 adet menfez, 1 adet rüsubat tutucu tersip bendi, duvar üstlerine pano panel tel çit yapılarak köy taşkın zararlarından korunacaktır. Tüm bu yatırımlar için desteklerini ve emeklerini hiç bir zaman esirgemeyen Tarım ve Orman Bakanımız
İbrahim Yumaklı ve kıymetli hemşehrimiz, Bakan Yardımcımız Ebubekir Gizligider'e ve başta sayın Valimiz Ali Fidan olmak üzre tüm İl protokolümüze teşekkür ediyorum" dedi.