Nevşehir Sanayici ve İş İnsanları Derneği (NESİAD) tarafından düzenlenen 5. Yıla Özel 33. yıl Gala yemeği ve ödül töreninde geceye Nevşehir Vali Yardımcısı Kübra Karaalioğlu, AK Parti Nevşehir Milletvekilleri Süleyman Özgün, Emre Çalışkan, MHP Genel Başkan Yardımcısı Nevşehir Milletvekili Prof. Dr. Filiz Kılıç, Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, Acıgöl Belediye Başkanı Ercan Ertaş, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, Birlik Başkanı Mehmet Pınarbaşı, AK Parti İl Başkanı Ali Kemikkıran, CHP İl Başkanı Bülent Yumuş, MHP İl Başkanı Ali Akkoç, İl kurum müdürleri Daire amirleri, Oda Başkanları ve STK başkanları ile Nevşehir İş Dünyasından çok sayıda İş İnsanı katıldı.

NESİAD Başkanı Mustafa Ertaş, proğramın açış konuşmasında şunlara yer verdi; 

"NESİAD olarak kurulduğumuz günden bugüne, birlikteliğimizi şehrin ekonomisine yön veren iş insanları oluşturmaktadır. Amacımız üyeler arasındaki işbirliğini arttırarak şehrimizde üretilen katma değerin yine şehrimizdeki iş insanları tarafından kullanılmasını sağlamak ve düzenlediğimiz konferanslarla ülkemiz ve dünyadaki ekonomik düzen hakkında farkındalık yaratmaktır. Bu kapsamda şimdiye kadar yüzlerce etkinlik, proje ve etkinliğe imza atan derneğimiz bu süreçde Nevşehir'imizin yüzakı olmayı başarmıştır. Öte yandan NESİAD olarak ailemiz büyümesini sürdürüyor. Dernek Yönetimi olarak 5 yıl önce 14 olan üyemizi şuanda 80'e çıkardık. Hala hazırda  derneğimize gösterilen ilgi bizleri ziyadesiyle mutlu edecek seviyededir. Ekonomik olarak dar bir dönemden geçtiğimiz bu günlerde, gücümüzü arttırarak yılmadan, yorulmadan yolumuza durmadan devam edeceğiz. Ben bu vesile ile 33. yıl Gala yemeğimizde bizleri yalnız bırakmayan tüm saygı değer protokolümüze ve kıymetli konuklarımıza NESİAD ailesi olarak teşekkürlerimi sunuyorum " dedi.

Daha sonra sırasıyla söz alan NESİAD Başkan Yardımcıları Mehmet Kahraman ve Arif Öbekli, derneğin 5 yıllık faaliyet ve aktiviteleri ile hedefleri hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Ardından NESİAD Turizm Komitesi Başkanı Hurşit Şimşek; Tarım Sektörü, NESİAD Turizm Komitesi Başkanı Hamdi Dinler'de turizm sektörü hakkında bilgilendirmelerde bulundular.

Nevşehir Milletvekilleri Emre Çalışkan, Süleyman Özgün, Filiz Kılıç ve Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran'ın yaptığı konuşmaların ardından ödül törenine geçildi.

Yoğun ilgi gören gece de, İlk olarak Nevşehir'in ilk Ticaret Bakanlığı Destekli Uluslar Arası Rekabeti Geliştirme Projesini ( UR-GE) Gerçekleştiren 8 firmamız ve proje koordinatörleri ile 5 yıldır derneğin çalışmalarına katkı sağlayan NESİAD üyelerine il protokolü tarafından ödülleri takdim edildi.

Ertaş, daha sonra NESİAD Yönetim Kurulunu ve Onur Kurulu üyelerini sahneye çağırarak aile fotoğrafı verdi.

Gece, 33. Yıla özel çekilen fotoğrafla son buldu.