NEVBİAD Avrupa temsilcisi Nevşehirli kıymetli hemşehrimiz Salih Taşdirek, Alman Odalar ve Borsalar Birliğinin düzenlediği Kazakistan ve Özbekistan iş ziyareti programına Hanau IHK temsilcisi olarak katıldı.

Alman Ticaret ve Sanayi Odası (DIHK), Orta Asya'daki Alman İşadamları Delegasyonu AHK gezileri kapsamında bulunduğu Kazakistan ve Özbekistan'da Türk Büyükelçilerini de ziyaret eden Taşdirek, "Orta Asya'da gelecek vaat eden pazarlarda bir dizi temaslarda bulunuyoruz." dedi.

Salih Taşdirek Kimdir ?

Aslen Nevşehir'in merkez ilçeye bağlı Çat kasabası nüfusuna kayıtlı olan 1962 doğumlu Salih Taşdirek, 43 Yıldır Almanya'da yaşamaktadır. Evli ve 4 çocuk babası olan Taşdirek, 1871 yılında kurulan Almanya Sanayi ve Ticaret Odası'nda IHK Main-Kinzig-Kreis (Hanau – Gelnhausen – Schlüchtern) Başkan Yardımcısı olarak görev yapmakta olup,  Aynı zamanda Yabancılar Meclis Başkanlığı görevinide yürütmektedir.

Başarılı Faaliyetlerinden dolayı Almanya'da Valilik ve Bakanlık nezdinde 2 tane özel Başarı ve Onur Ödülü almıştır. Taşdirek hala hazırda Almanya'nın Frankfurt kentinde Anahtar, kilit ve güvenlik sistemleri üzerine faaliyet gösteren ERBACHER + KOLB GMBH şirketinin Yönetim Kurulu Başkanı'dır.