Nevşehir-Aksaray yolunun 4-10.km.leri arasında yol yapım çalışması nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü olarak sağlanmaktadır.  

Yıllardır çok bozuk olan, o kadar çok yoğun trafiği olan, Niğde-Ankara Otoyoluna bağlanan, toplamda 70 km olan Nevşehir-Aksaray kara yolunun Nevşehir-Acıgöl arası ve Acıgöl-Aksaray arası çok bozuk.

Nevşehirli bir vatandaşımız FİB Haber whatsapp ihbar hattına gönderdiği mesajla şikayetlerini şu şekilde dile getirdi; "Yıllardır bu yolun yapım çalışmaları devam etse de bir türlü tamamlanabilmiş değil... Acıgöl çevre yolunda aylardır tek yönden trafik veriliyor yol yapımı nedeniyle. Acıgöl çevre yolunun bir şeridi yapılıp öbür şeride geçilemedi bir türlü. Trafik çok yoğun sürücüler dikkatsiz. Birçok kaza oldu ve oluyor.

Acıgöl çevre yolu bağlantı noktalarında trafik ışıklandırmaları yetersiz. Özellikle Acıgöl Jandarmadan çevre yoluna girişte trafik ışığı yok ve bu giriş yolu çok kontrolsüz. Sürücüler yolu görmüyor ve çok tehlikeli. Acıgöl Jandarmadan Acıgöl Çevre Yoluna girişe kesinlikle bir trafik ışıklandırması yapılmalıdır." dedi.

Kapadokyanın girişi olarak çok yoğun trafiği olan Nevşehir-Aksaray kara yolunda gerekli incelemelerin yapılıp karınca hızında ilerleyen yol yapım çalışmalarının hızlandırılması ve konforlu bir yol haline getirilmesi için yetkilileri göreve davet ediyoruz.

İşte karınca hızında ilerleyen Nevşehir-Aksaray yolundan görüntüler...