Nevşehir Emniyet Müdürlüğünce Nevşehir Avanos yolu güzergahını kullanacak sürücüler uyarıldı.

İlimiz Nevşehir Zübeyde Hanım Caddesi, Nevşehir Avanos güzergâhı Öğretmenevi ile İl Jandarma Kavşağı arasındaki karayolunda asfalt yenileme çalışması yapılacağından güzergahta trafik yönünden gerekli işaretlemeler yapılmıştır.

Çalışma her iki istikamette yaklaşık 10 km lik güzergahta 30 gün içerisinde tamamlanacak, trafik akımı gelişli - gidişli olarak sağlanacaktır. Trafik akımının olduğu güzergaha çıkan tali yollar gerekli işaretlemeler ile trafiğe kapatılmış, yol üzerinde bulunan iki petrol istasyonu önü, Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi ve Hastane Köprülü Kavşaktan anayola katılan araçların yolun karşı tarafına geçmelerini engellenmek amacıyla sabit, sık şekilde dubalar monte edilmiştir. 

Avanos Nevşehir istikameti kapalı olduğundan hastane üst geçidinden Nevşehir Devlet Hastanesine geçiş bulunmamakla birlikte Devlet Hastanesine gidişler Medaş Kavşağından 50. Yola katılım ile sağlanacaktır. Yol üzerinde gerekli bilgilendirme levhaları yerleştirilmiştir.

Güzergah üzerindeki bulunan Karayolları, Üniversite, Medaş ve Mado Kavşağındaki trafik ışıkları fasılalı şekilde çalışacaktır.

Zübeyde Hanım Caddesi üzerinde yolcu taşımacılığı yapan şehiriçi halk otobüslerinin güzergâhı belediye yetkilileri ile görüşülerek 08.07.2023 tarihinden itibaren Vefa Küçük Caddedi ve Sulusaray yolunda bulunan 50. Yoldan gidiş geliş yapacak şekilde değiştirilmiştir.

Alınan tedbirler kapsamında 08.07.2023 günü saat 15:20 itibariyle çalışma başlamış ve belirtilen güzergâh trafiğe kapatılarak trafik Nevşehir Avanos istikametine gidişli gelişli olarak verilmeye başlanmıştır.