Nevşehir Belediyesine ait ait arama, kurtarma ekipleri, gerçekleştirdikleri çalışmalar ile Kahramanmaraş’ta depremden tam 40 saat sonra 4 ve 6 yaşlarındaki iki çocuğu enkaz altından çıkardı.

Nevşehir Belediyesi Ekipleri Kahramanmaraş’ta 40 Saat Sonra 2 Kardeşi Enkazdan Sağ Çıkardı

Nevşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, Kahramanmaraş’ta depremde yıkılan binanın enkazından 2 kız kardeşi depremden 40 saat sonra yaralı olarak kurtardı.

AFAD koordinasyonunda Nevşehir Belediyesi ekipleri Kahramanmaraş’taki deprem bölgesinde arama kurtarma çalışmalarını sürdürüyor.

Ekipler, Hayrullah Mahallesi’nde Azerbaycan Arama Kurtarma Ekipleri ile birlikte yürüttüğü çalışmada akşam saatlerinde yıkılan bir apartmanın enkazdan ses almaya başladı.

Enkazı temizleyen ekipler çalışmada 4 ve 6 yaşındaki iki kız kardeşi göçük altından çıkardı. Yaralı olarak kurtarılan çocuklar sedyeye alınarak en yakın hastaneye kaldırıldı.

İki kız kardeş, depremden 40 saat sonra kurtarılırken Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, yaşanan bu sevindirici gelişmenin videosunu sosyal medya hesabından, “Allah’ım bu nasıl bir mucize. Sana sonsuz şükürler olsun Rabbim.” Notuyla paylaştı.

Başkan Savran; "Allahım bu nasıl bir mucize"

Nevşehir Belediye Başkanı Mehmet Savran Kahramanmaraş’da depremden 40 saat sonra belediyemize ait arama, kurtarma ekibimiz 4 ve 6 yaşlarındaki iki yavrumuzu enkaz altından çıkardılar. Sana sonsuz şükürler olsun Rabbim." dedi.

İşte mucizevi kurtuluştan o görüntüler;