Nevşehir Belediyesi engellilerin cadde ve sokaklarda sıkıntı yaşamaması için bir takım düzenlemeler yaptı. Bu kapsamda Nevşehir Belediyesi, engelli vatandaşlar için çarşı merkezinde araç park yeri tahsis etti.

OTOPARK YERİ BELİRLENDİ

Sosyal belediyecilik çalışmaları ile örnek projelere imza atan Nevşehir Belediyesi engelli vatandaşları unutmadı. Belediye tarafından şehrin bazı bölgelerinde, yeniden düzenlenen cadde ve sokaklarda engelli araçları için otopark yeri belirlendi. Yollar yapıldıkça engellilere yönelik otopark alanı belirleme çalışmasının devam edeceğini belirten Belediye Başkanı Mehmet Savran, engelli park alanlarının sadece onlara özel olduğunu ifade etti. Günlük hayatta zorluklarla boğuşan engellilerin park yerlerini işgal etmenin büyük yanlış olduğunu vurgulayan Savran, “Toplumun yüzde 12’sini oluşturan kesimin sosyal ve ekonomik hayata katılımı için de özel proje ve çalışmalar yapıyoruz.”

BİRÇOK ÇALIŞMA YAPIYORUZ

“Bugüne kadar birçok engelli kardeşimize farklı şekillerde hayatlarına dokunduk. Her alanda yaptığımız çalışmalarda onları unutmuyoruz. Engelli vatandaşlarımızın sorunlarına sahip çıkmak, doğru ve kalıcı çözümler üretmek, onların yaşama sevincini yitirmeden mutlu bir yaşam sürmeleri için çaba göstermek, devlet ve toplum olarak en önemli sorumluluklarımızdan biridir” dedi.

Nevşehir Belediyesi’nin engellilere yönelik hayata geçirdiği çalışmaları beğendiklerini ileten vatandaşlar, bu doğrultuda engelli park yerlerine park eden araç sahiplerinin toplum olarak da ikaz edilmesi gerektiğini ifade etti.

İl Temsilcisi Afrin Gazisi Didinmez'den Başkan Savran'a Teşekkür

Türkiye Harp Malulü Gazi Şehit Dul ve Yetimler Derneği Nevşehir İl Temsilcisi Afrin Gazisi Zeki Didinmez yaptığı açıklamada; "Kısa bi sūre önce engellilerin ilimizde yaşadığı otopark sıkıntısını hesabımdan yaptığım paylaşımla dile getirmiştim. Konuyla alakalı Belediye Başkanımız Mehmet Savran konunun biran evvel çözüme kavuşturacağının sözünü vermişti. Ve bu konuda çalışmalar şehrimizde başlamış kendisine teşekkür ederim. İnşaallah vatandaşlarımızda bu işaretlere uyarak engelli yerine park etmezler. Bundan sonra artık görev bizlere düşüyor. Ben buradan hassasiyetleri için değerli Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Savran'a şahsım ve tüm engelli vatandaşlarımız adına sonsuz teşekkürlerimi ifade ediyorum." dedi.

FİB Haber Merkezi olarak şehrimizde yaşayan engelli vatandaşlarımız için bu güzel uygulamayı başlatan Nevşehir Belediye Başkanı Mehmet Savran'a teşekkür ediyoruz.