Nevşehir Belediyespor Basın Sözcüsü Av. Muhammed Feyzi Aygün açıklamasında şunları ifade etti; Nevşehir Belediyesporumuz şu an itibariyle 18 puanla ligin 5. Sırasında play-off potasında mücadele etmektedir. İlk haftalarda hepimizi üzen mağlubiyetler sonrasında hocamızı değiştirmemize müteakip takımımız 7 maçta 16 puan alarak ligin üst sıralarına tırmanmıştır. Takımımız şu an itibariyle tam kadro antrenman yapmaktadır.

Sezon başında büyük umutlarla transfer ettiğimiz Savaş Yılmaz Osmaniye maçında darbeye bağlı iç zorlanma sakatlığı yaşamış olup yaklaşık 2 aylık sakatlık sürecinden sonra takımla birlikte antrenmanlara başlamıştır.

Antrenman açığı ve maç eksiğini kapatmasının ardından muhtemelen 2 hafta sonra kadroda kendisine yer bulacaktır. Bir diğer transferimiz Yasin Dülger yaklaşık üç hafta önce iç adelede çekmeye bağlı sakatlık yaşamış olup tedavisinin ardından sakatlığını atlatmıştır. Teknik heyet uygun görürse hafta sonu oynanacak Kelkit Bld.Spor maçında 18 kişilik kadroda yerini alacaktır. Bir diğer sakat oyuncumuz Alper Yener’in sakatlığı tamamen geçmiş olup bu hafta oynanan Batman Petrol Spor maçında ilk 11’de yerini almıştır. İlgili oyuncularımız dışında takımımızda sakat oyuncumuz bulunmamaktadır.

Ligin ilk yarısında kalan 6 maçtan maksimum düzeyde puan çıkarıp devre arasında takımda eksik görülen yerlere yapılacak güçlü transferler sonrasında takımımız bu sezon şampiyonluk ipini göğüsleyecektir. Bu noktada devre arasına en güçlü şekilde girebilmek ve ara transferde yapılacak takviyeler sonrası finalde tabelaya Şampiyon Nevşehir Belediyespor yazdırmak için takımımıza her zamankinden fazla destek gerekli olup değerli taraftarlarımızın her birinin ve şehrimizin sonuna kadar bu takıma destek olacağına inancımız tamdır. Hep birlikte en yükseğe Bu şehre şampiyonluk çok yakışacak…

                                                                                  Nevşehir Belediyespor Basın Sözcüsü

                                                                                  Av. Muhammed Feyzi Aygün