Trendyol Süper Lig, Trendyol 1. Lig, TFF 2. ve TFF 3. Lig kulüp başkan ve yöneticileri, Mehmet Büyükekşi başkanlığındaki Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu'nun bu akşamki iftar yemeğinde bir araya geldi. 

Başkan Mehmet Büyükekşi, TFF'nin ev sahipliğinde TFF'nin tüm Yönetim Kurulu Üyelerinin katılımıyla gerçekleştirilen iftar yemeğine Nevşehir Belediyespor Kulüp Başkanı Taner Demir ve As Başkan Caner Demir'de katıldı.

Öte yandan uzun zamandır artan ve son Trabzonspor-Fenerbahçe maçıyla zirve yapan Türkiye Futbol Federasyonu ile Süper Lig kulüpleri arasındaki gerilim iftara da yansıdı. TFF'nin iftar davetine 20 Süper Lig Kulübü Başkanı'ndan sadece 3'ü katıldı.

Trabzonspor Başkanı Ertuğrul Doğan'ın katıldığı iftar proğramına Fenerbahçe, Beşiktaş katılmazken, üç büyük kulüpten sadece Galatasaray yönetici Metin Öztürk'ün yer aldığı dikkatlerden kaçmadı.

"Türkiye'nin dostluk, sevgi ve kardeşliğe çok ihtiyacı var"

Trabzonspor ile Fenerbahçe arasında 17 Mart'ta oynanan maçta yaşanan üzücü olaylara da değinen TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, "Bu mübarek günlerde, özellikle hafta sonu oynanan maçta maalesef istemediğimiz olaylarla karşılaştık. İki kulübümüze de geçmiş olsun diyoruz. Türkiye'nin bu mübarek Ramazan ayında dostluk, sevgi ve kardeşliğe çok ihtiyacı var. Hepimizin bu konuda tüm profesyonel, amatör liglerde daha dikkatli olması gerekiyor. Taraftarlar iki dudağımızdan çıkacak sözlere çok itibar ediyor, onları yönlendiriyoruz. Bu yüzden söylemlerimizde daha dikkatli davranmamız gerekiyor. Neticede futbol bir temaşa oyunu, dostluk, kardeşliğe çağrı yapan oyun. Keyif alınması gereken bir oyun. Bizim de sizden ricamız gençlerimizi, özellikle bu konuda, mutlaka holiganlığa karşı, şiddete karşı, teröre karşı uyanık olmaya davet etmemiz lazım. Ben ve Yönetim Kurulumuz bu gece sizlerle beraber olmaktan dolayı memnuniyet duyuyoruz. Geldiğiniz için hepinize teşekkür ediyoruz, sağ olun var olun. Allah kabul etsin" diye konuştu.