Nevşehir Belediyespor'un en büyük tribün destekçisi Meterisliler Taraftar Grubu yaptığı yazılı açıklama ile Nevşehir Belediyespor'un yeni başkanı Serdar Acarhoroz'a seslenerek "Nevşehir Belediyespor'da Neler Oluyor?" sorusu yönelttiler. İşte Meterisliler Taraftar Grubunun yaptığı o açıklama;

NEVŞEHİR BELEDİYESPORDA NELER OLUYOR?

"Bilindiği üzere Serdar Acarhoroz ve ekibi, yönetim kurulu olarak göreve başladı. Ancak o günden itibaren sürekli söylentiler çıktı.

METERİSLİLER olarak biz bu söylentilerin doğru olup olmadığını bizzat yönetim kurulundakilerle görüşerek konunun direk muhattapları oldukları için cev- abını da onlardan dinledik. Tatmin olduğumuz cevaplar da oldu, kafamızda soru işareti bırakan cevaplar da oldu. Ancak bugün gelinen noktada bardağı taşıran son damla düştü. Öğrendiğimize göre akşam saat 18:00'de gerçekleştirilecek olan idmana futbolcular alacaklarının ödenmemesi nedeniyle çıkmamıştır. Yarın oynanacak olan hazırlık maçı da iptal edilmiştir.

Yeni yönetimin katıldığı panelde Kulüp Başkanı Serdar Acarhoroz'un takımın bu seneki bütçesi olarak belirttiği 35 MİLYON TL nerede ve ne zaman kulübün kasasına girecek ? Eğer ki kulübün kasasındaysa bu para, neden futbolculara ödenmiyor?

Bir diğer konuda takıma dahil olup daha sonra ayrılan futbolcular ile alakalı.Bu futbolcularında takımla yaşadığı maddi problemler nedeniyle ayrıldığını biliyoruz.

METERİSLİLER olarak bu güne kadar bekledik. İlk maça kadar da beklemeyi uygun görmüştük. Ancak problemlerin ardı arkası kesilmemesi ve taraftarların umutsuzluğu nedeniyle bu açıklamayı yapma gereği duyduk. Nevşehir Belediyespor yönetiminden ivedi bir şekilde açıklama bekliyoruz!" ifadelerine yer verildi.

Nevşehir Belediyespor Asbaşkan Aydın; "Bizde problem yok..."

Konuya ilişkin telefonla kendisine ulaştığımız Nevşehir Belediyespor Asbaşkanı Aşkın Aydın yaptığı açıklamada;" Bizde bir problem yok problem bizim dışımızda. Dışarda problem var. Biz yolumuza devam ediyoruz." dedi.

Aydın açıklamasının devamın; "Bizden ayrılma talebinde bulunan 4 oyuncu ile yollarımızı ayırdık. Daha evvel hatırlanacağı üzere bizimle çalışmak istemeyenle bizde çalışmayacağımızı ifade etmiştik. Bunun dışında 2 oyunuylada bizim insaniyatifimiz sonrası karşılıklı anlaşarak yollarımızı ayrıdık. Yani toplamda 6 oyuncu ile yollarımızı ayırdık. Bu tarz ayrılıklar her kulüpte yaşanabilecek şeyler. Gidenler gelenler mutlaka olacaktır. Bizim hala hazırda sözleşmeli 27 oyuncumuz bulunuyor. Ve lige güzel bir giriş yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Konuya ilişkin olarak bugün düzenleyeceğimiz basın toplantısı ile gerekli açıklamalarıda yapacağız" dedi.