banner461

Açıkgöz, 'İhtisas OSB ile Kozaklı'mız hak ettiği değere kavuşacak'

AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, Kozaklı’da yapılacak Jeotermal Enerji ile Isıtmalı Tarıma Dayalı Sera İhtisas Organize Sanayi Bölgesi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

banner15
Açıkgöz, 'İhtisas OSB ile Kozaklı'mız hak ettiği değere kavuşacak'
19 Şubat 2021 Cuma 23:50

banner517
banner134

Kozaklı Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin biran önce kurulması için çalışmalar aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda Kozaklı Tarım OSB’nin ön protokol yapılması ve sürecin yürütülmesi toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıya katılan AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, Kozaklı’da yapılacak Jeotermal Enerji ile Isıtmalı Tarıma Dayalı Sera İhtisas Organize Sanayi Bölgesi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

“Üretim bir ülkenin kalkınmasındaki en önemli mihenk taşıdır.” diyen Milletvekili Açıkgöz: “ (Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgeleri) TDİOSB’ler tarım potansiyelini artıran önemli vizyon projelerimizden. Bunlardan biri de Nevşehir Kozaklı'da yapılacak.” dedi.

Milletvekili Açıkgöz, ön çalışmalarına başlanılan Jeotermal Enerji ile Isıtmalı Tarıma Dayalı Sera İhtisas OSB projesi hakkında şunları söyledi; “Nevşehir ilimize bağlı Kozaklı ilçemizde jeotermal kaynakların daha çok seracılıkta değerlendirilmesi amacıyla birçok insanımızında istihdam edileceği, dev yatırımla Jeotermal Enerji İle Isıtmalı Tarıma Dayalı Sera İhtisas Organize Sanayi Bölgesi kurulması ile ilgili çalışmalarımız başladı.

Tarım ve Orman Bakanlığımız tarafından tarih ve turizmin kadim kenti Nevşehir'in Jeotermal kaplıcaları ile ünlü sağlık turizm merkezi Kozaklı'da hayata geçirilecek proje, ilçemizi kısa sürede bir sera üssüne dönüştürecek, şehrimizin tarım potansiyelini artıracak. Faaliyete geçtiğinde şehrimiz tarım ihracatında önemli bir ivme yakalayacak, tüketicimiz daha uygun fiyatlı tarım ürünlerine ulaşmış olacak." dedi.

MİLLETVEKİLİ AÇIKGÖZ TARIM VE ORMAN BAKANI DR. BEKİR PAKDEMİRLİ’YE TEŞEKKÜR

Nevşehir'imiz için hayati önem taşıyan projelerin hepsinde olduğu gibi Kozaklı ilçemiz Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Projesi’nde de Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli’nin desteğini hep aldıklarını açıklayan AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, “Sayın Bakanımız Dr. Bekir Pakdemirli başta olmak üzere, bu projemize emeği geçen herkese ve her kurama ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Teşkilatımız ve Milletvekilimiz Yücel Menekşe’yle birlikte Nevşehir’imizin her alanda marka olması yolunda çalışmaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Kozaklı Belediye Başkanı Akif Kabukcuoğlu'da; "İlçemiz, Karahasanlı Köyünde bulunan jeotermal kuyulara istinaden Karahasanlı köyümüze kurulması için 2019 yılı Mayıs ayında fizibilite çalışmalarına başlanan Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası, Nevşehir Ticaret Borsası, Nevşehir İl Özel İdaresi, Nevşehir Belediyesi, Nevşehir Ziraat Odası ve Kozaklı Belediyesi ortaklığı ile yürütülen ülkemizdeki 4. Jeotermal Sera OSB olacak Nevşehir Kozaklı Tarıma Dayalı Jeotermal Sera Organize Sanayi Bölgesinin kurulması konusunda fizibilite ve ön protokol çalışmaları tamamlanmıştır. Önümüzdeki günlerde protokol imzalanıp kurulma süreci Nevşehir Valiliği tarafından yürütülecektir. Ülkemize ve ilçemize hayırlı olsun. Kozaklımız her şeyin en güzelini hak ediyor. ” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.