Nevşehir Valiliğimiz onayı ve İl Sağlık Müdürlüğümüzün katılımlarıyla, Nevşehir Devlet Hastanesi yönetimi ile tüm sağlık personelinin katılımlarıyla gerçekleştirilen Filistin/Gazze kermesi düzenlendi.

Kermeste sağlık çalışanlarının ve personelinin evlerinde yapmış oldukları yemeklerle kermesten sağlanan bütün gelir Türk Kızılay Nevşehir İl Merkezi Başkanlığı aracılığıyla Filistin/Gazze İnsani Yardım operasyonuna bağışlandı.

Düzenlenen kermeste toplanan 75.132,00 TL Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Mehmet Mustafa Çetin tarafından Türk Kızılay Nevşehir İl Merkez Başkanı Ercan Civelek'e teslim edilerek Kızılay aracılığıyla Filistin/Gazze İnsani Yardım Operasyonuna gönderildi.

Türk Kızılay İl Merkez Başkanı Ercan Civelek ; "Nevşehir Valiliğimiz onayı ile Nevşehir İl Sağlık Müdürlüğümüzün katılımlarıyla Devlet Hastanemiz yönetimi bünyesinde düzenlenen kermeste toplanan bu değerli bağışı teslim almaktan müteşekkirim. Bu anlamlı organizasyonda başta emeği geçen Nevşehir Devlet Hastanesi Başhekimimiz Uzm. Dr. Mehmet Mustafa Çetin'e, hastane yönetimine ve hastanemiz bünyesinde çalışan tüm sağlık personelimize şükranlarımı sunarım. Millet olarak Filistin/Gazze'deki insanlık dramının yaralarını sarmak için canla başla mücadeleye devam edeceğiz. Bu mücadelemizde kamu kurum ve kuruluşlarımızın destekleri çok önemli ve farkındalık oluşturmaktadır. Gazze’nin yanında olan herkese şükranlarımı sunarım." diyerek konuşmalarını sonlandırdı.

Editör: Funda Afşar