Akciğer kanseri nedeniyle tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Nevşehir eski İl Emniyet Müdürü, emekli polis başmüfettişi Çorumlu Metin Kalayoğlu (62) son yolculuğuna uğurlandı.

Akciğer kanseri nedeniyle tedavi gördüğü hastanede dün hayatını kaybeden 62 yaşındaki Metin Kalayoğlu için ikindi vakti tören düzenlendi.

Kalayoğlu’nun cenazesi Karşıyaka Mezarlığında toprağa verildi. 

Merhum Metin Kalayoğlu'nun eşi Emine Kalayoğlu ve oğlu Burak Kalayoğlu'nun taziyeleri kabul ettiği törene, TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Daire Başkanı iken Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında yaralanarak gazi olan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Turgut Aslan, 28. Dönem AK Parti Kocaeli Milletvekili Veysel Tipioğlu, Ankara İl Emniyet Müdürü Engin Dinç, milletvekilleri, Nevşehir'den eski korumaları Bircan Poyraz, Hakkı Kılıç, merhumun ailesi ve çok sayıda kişi katıldı.

Nevşehir eski İl Emniyet Müdürü Metin Kalayoğlu’nun cenazesi Ankara Karşıyaka Mezarlığı'nda ikindi namazının ardından kılınan cenaze namazı ile son yolculuğuna uğurlandı. 

Ankara İl Emniyet Müdürü Engin Dinç cenaze sonrası merhumun tabutunun üzerinde sarılı Türk Bayrağı ve fotoğrafları eşi Emine Kalayoğlu ve oğlu Burak Kalayoğlu'na teslim etti.

Kalayoğlu, Tunceli ve Nevşehir Emniyet Müdürü olarak görev yapmıştı.

Metin Kalayoğlu Kimdir?

Metin Kalayoğlu, 1961 yılında Ankara‘da doğdu. Aslen Çorum'un İskilip ilçesi nüfusuna kayıtlı olup Ankara'da ikamet eden Kalayoğlu, 1984 yılında Polis Akademisinden mezun olarak aynı yıl Ordu İl Emniyet Müdürlüğü kadrosunda göreve başladı.

1987 yılında Erzincan iline atandı ve 1988 yılında İngiltere’de bir yıl süreyle mesleki uzmanlık eğitimi aldı.

1989 yılında Ağrı ili Doğubayazıt ilçesine komiser rütbesi ile atandı ve 1990-1992 yılları arasında Tunus Başkonsolosluğunda Misyon Koruma olarak görev yapan Metin Kalayoğlu, sırasıyla Eskişehir, Bolu , Siirt illerinde görev yaptıktan sonra 2007 yılında Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı’na atandı.

2008 yılı Ağustos ayında Teftiş kurulunda Polis Başmüfettiş’i iken Tunceli İl Emniyet Müdürü olarak atandı. 2008-2010 tarihleri arasında Tunceli İl Emniyet Müdürü olarak görev yaptı.

12.02.2014 tarih ve 2014/112 sayılı İçişleri Bakanlığı Kararnamesi ile Nevşehir İl Emniyet Müdürlüğüne atanan 1. Sınıf Emniyet Müdürü Metin Kalayoğlu, 19.02.2014 tarihinde Nevşehir İl Emniyet müdürü olarak görevine başladı. 20.10. 2016 yılında Polis baş müfettişi olarak Ankara’ya atandı.

2021 yılında emekliye ayrıldı. Metin Kalayoğlu, evli ve 1 çocuk babasıdır.

Allah Rahmet Eylesin.

FİB Haber Merkezi olarak Merhuma Allah’tan Rahmet Kederli ailesine ve sevenlerine Başsağlığı dileriz.

İnna lillahi ve inna ileyhi raciun 

“Biz Allah’ın kullarıyız ve biz O’na döneceğiz”

Açıklaması:

Sabredenler o kimselerdir ki, kendilerine bir sıkıntı, veya bir belâ veya hoşa gitmeyen bir şey geldiğinde:  “Biz Allah’ın kullarıyız ve biz O’na döneceğiz” derler. Yani bu davranışlarıyla Allah’a döneceklerini ifade eder, kendilerinin Allah’ın kulları olduklarını, Onun, dilediğini yapabileceğim kabul ederler.