Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (NEVESOB) Başkanı Mehmet Pınarbaşı, yerel işletmeleri, "Bir Günlük Kazancım Gazze'ye" isimli yardım etkinliğine katılmaya çağırdı.

Pınarbaşı, "Şimdi, Gazze için kenetlenme vakti, Şimdi, bir nebze de olsa yaraları sarma vakti. Mazlum kardeşlerimize yardım elimizi uzatıyoruz. Soykırıma karşı tek yürek olalım." ifadesini kullandı.

Rahmet ayı Ramazan-ı Şerifte Nevşehir Valiliği himayelerinde başlatılan ve Nevşehir Filistin'e Destek Platformu’nun organize ettiği Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası, Nevşehir Ticaret Borsası, Nevşehir Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği’nin destek verdiği "1 Günlük Kazancım Gazze'ye" kampanyasına Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Mehmet Pınarbaşı destek mesajı yayınlayarak kendisinin 25 Mart 2025 Pazartesi günü olan kazancını Filistin’e bağışlayacağını, tüm esnaf ve sanatkarlarla beraber tüm halkımızı kampanyaya destek olmaya davet ederek bağışlarını ilgili sivil toplum kuruluşlarının hesapları üzerinden açıklama kısmına ‘BİR GÜNLÜK KAZANCIM GAZZE’YE’ yazarak yardımlarını ulaştırabileceklerini belirtti.