Nevşehir BBP İl Başkanı Ramazan Kalkan, Alperen Ocakları Başkanı Ayhan Arkaz ve İl Genel Meclis Üyesi Adayı Mustafa Batmaz Muhsin Yazıcıoğlu'nun kabrine ziyarette bulundu.

Ziyarete ilişkin açıklamada bulunan BBP Nevşehir İl Başkanı Ramazan Kalkan, "Muhsin Yazıcıoğlu'nun şehadetinin 15. Yıl dönümünde kabri başında dualarla rahmet ve özlemle yâd ettik." dedi.

BBP Nevşehir İl Genel Meclis Üyesi 1. sıra adayı Mustafa Batmaz, Muhsin Yazıcıoğlu’nun ölüm yıldönümü münasebetiyle mesaj yayınladı.

“Unutmadık, Unutmayacağız Ve Unutturmayacağız…"

“Bugün O'nun ve 5 arkadaşımızın şahadete erdiği 25 Mart'ın 15'inci yıldönümünü yaşıyoruz.” diyen BBP Nevşehir İl Genel Meclis Üyesi 1. sıra adayı Mustafa Batmaz, mesajında şu ifadeleri kullandı: "Bugün tam 15 yıl oldu ama ona olan özlemimiz ilk günkü gibi devam ediyor. Unutmadık, unutmayacağız ve Allah'ın izniyle de unutturmayacağız.

Vefatının 15. sene-i devriyesinde, inancıyla, davasına olan bağlılığıyla, ilkeleriyle, duruşuyla, üslubuyla ve örnek şahsiyetiyle bu milletin çok değerli bir evladı olan Merhum Muhsin Yazıcıoğlu'na ve beraberinde hayatını kaybeden yol arkadaşlarına Cenab-ı Allah'tan rahmet diliyorum.

Şehit Liderim, Hayatının her döneminde, karşılıksız bir adanmışlık duygusu içerisinde, milli ve manevi değerlerin yücelmesi, millet ve vatanın bekası için kendi varlığını ve geleceğini feda edebilmeyi hayat düsturu olarak görmüştür. O daima, büyük bir davanın büyük bir yolun dümdüz bir takipçisi, katıksız, temiz bir ülkünün saf ve sade lideri olmuştur.

Bizler de O'nun yaşadığı tüm zorluklara rağmen büyük bir azimle sürdürdüğü inançlı ve ilkeli mücadelesinin takipçileri olarak aziz hatırasını, yaşayıp, yaşatıp, yüceltme çabasını kendimize örnek alarak davasına sahip çıkmaya çalışıyoruz.

Hep dik durdu, düz yaşadı, hayat çizgisinde kırıklık yok çizgisini bozmadı, istikametini değiştirmedi. İnandığı değerlere hep bağlı kaldı kendisi için bir gün yaşamadı ömrünü hayatını verdiği yüce davasına adadı.

Bu emanet hepimizin ve bu kutlu yolu O'nun da istediği gibi hep birlikte adımlarımızı her geçen gün güçlendirerek yürüyeceğiz."

"Biz sevmeyi Mekkeli bir garipten
Adamlığı da Sivaslı bir yiğitten öğrendik.
Mekanın Cennet olsun Sayın Genel Başkanım."