İşgalci İsrail, durmaksızın masum sivil vatandaşlara yönelik bombardımana devam ediyor.  Yüreği Filistin ve Mescid-i Aksa için atan duyarlı vatandaşların ise gözüne uyku girmiyor.

İşgalci İsrail birliklerinin Filistin’de yaptıkları hain saldırılar tüm Müslümanların yüreğini yaktı. Masum çocukların parçalanan bedenleri ve İsrail’in sivil katliamı bardağı taşırdı.

Saldırının şiddetini artırması ve bölgede Gazze'nin dış dünya ile olan internet erişiminin kesilmesinin ardından dün gece saat:11.00 de Nevşehir Alibey Cami önünde toplanan vatandaşlar İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarını protesto etti.

STK temsilcileri ve çocuk genç yaşlı kadın erkek çok sayıda vatandaşlar ellerinde Türk ve Filistin bayrakları ile bir araya gelerek sloganlar attı . Filistin'e destek gösterisi yaparak İsrail'i lanetledi.

Nevşehir Genç İHH İl Sorumlusu Mehmet Berat Tural burada yaptığı konuşmasında İsrail'in masum Filistin halkına yönelik saldırılarının durdurulması için acil adımlar atılması gerektiğini ifade ederek, İsrail'in vahşi saldırılarının sona erdirilmesi ve ateşkesin sağlanması gerektiğini ifade etti.

Daha sonra STK temsilcileri de tek tek yaptığı konuşmaların ardından toplu dualar edildi.

#Gazabombing #starlinkforgaza