Nevşehir Jandarma At ve Köpek Eğitim Merkezi Komutanlığı (JAKEM) emrindeki, Atlı Jandarma Birliğine bağlı devriye ekipleri güvenli turizmin sağlanması, olası orman yangınlarının ve suda boğulma olaylarının engellenmesi amacıyla vatandaşlarımızın huzur ve emniyeti için görev başında.

Nevşehir'de, 2003 yılından beri Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde faaliyet gösteren JAKEM'de yetiştirilen ve özellikle turizm bölgelerinde motorlu taşıtların giremediği alanlar ile asayiş olaylarında kullanılan atlar, turizm bölgelerinde yerli ve yabancı turistlerin can ve mal güvenliğini korumak için görev alıyor.

Nevşehir’de bulunan Jandarma At ve Köpek Eğitim Merkezi Komutanlığı (JAKEM) emrinde görevli Atlı Jandarma Timlerimiz bu kapsamda Muğla'da  görevlerini ifa ediyor.

Nevşehir Jandarma At ve Köpek Eğitim Merkezi Komutanlığı emrinden Muğla İl Jandarma Komutanlığı emrine görevlendirilen Atlı Jandarma Timimiz; orman yangınlarının önlenmesi ve asayişin sağlanması maksadıyla gerçekleştirdikleri devriye faaliyetlerine devam etmektedir.

Editör: İbrahim UYSAL