Nevşehir'de iki gündür etkili olan kuvvetli sağanak yağmur ve ardından yağan dolu sele neden oldu. Nevşehir Mesleki Eğitim Merkezi'ni sağanak yağış sonrası yine sel suları bastı.

Tablo değişmedi...

Etkili olan sel suları nedeniyle Nevşehir Mesleki Eğitim Merkezi okulunun bahçesi ve bodrum katı sular altında kaldı. Son 4 yılda yaşanan aynı manzara karşısında Veliler okulda mutlaka çözüm üretilmesini istediler. 

FİB Haber Merkezine açıklamada bulunan vatandaşlar; "2023 yılında okulumuzu 4 kez aynı şekilde sel bastı. Zararın haddi hesabı yok. Öğrencilerimiz haftaya bu okula nasıl gelecek. Bir önceki sel baskınında 2 milyon dediler. Haftada bir gün gidecekler diye mi bu umursamazlık anlamadık." dedi.

Bir başka öğrenci Velisi de; "Mesleki eğitim merkezine çocuklarımız haftada bir gün gidiyor, ama her şekilde orası bir Devlet kurumu ve Nevşehir'de bile böyle oluyorsa Karadeniz'de filan düşünemiyorum. Yazıktır günahtır... Her yağışların ardından mazara değişmiyor. Artık okulumuzda bir tedbir alınması gerekiyor. Ya çocuklarımız okuldayken olsaydı..." diyerek tepkilerini dile getirdiler.

İşte Nevşehir Mesleki Eğitim Merkezi'nin selden sonraki hali...