Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Meteoroloji Genel Müdürlüğüne bağlı Nevşehir Meteoroloji İl Müdürü Ertuğrul Tükenmez, Nevşehir'in en çok takip edilen İnternet Haber Gazetesi www.fibhaber.com a nezaket ziyaretinde bulundu.

İl Müdürü Tükenmez'i ziyaretlerinde gazetemiz FİB Haber.Com Genel Yayın Yönetmeni Fikret Çapacı ve Genel koordinatör İbrahim Uysal ağırladı.  

Tükenmez: ‘Meteoroloji hayatın tüm alanlarına hizmet veriyor’

Nevşehir Meteoroloji Müdürü Ertuğrul Tükenmez, insanlarımızın en çok merak ettikleri konuların başında hava durumunun nasıl olacağının geldiğini belirterek, bu konuda vatandaşlarımıza doğru tahminde bulunup en doğru bilgiyi verme gayreti içerisinde çalışmalarını sürdürdüklerini ifade etti.

Meteorolojik verilerin hayatın tüm alanlarına yansıyan önemli bir görev üstlendiğini ifade eden Nevşehir Meteoroloji Müdürü Ertuğrul Tükenmez, “Meteorolojik veriler genel olarak sadece hava sıcaklıklarının derecesini belirten bir bilgi gibi algılansa da, neredeyse hayatın tüm alanlarına yön veren zengin bir yelpazeye katkı sağlıyor.” dedi. 

Nevşehir Meteoroloji hava tahmininde başarıları ile dikkat çekiyor

Meteoroloji Müdürü Tükenmez, afetler karşısında erken uyarı sisteminden, insanların günlük hayatlarını planlamaya kadar, tarım sektöründen askeri ve sivil havacılık sektörüne kadar, tüm sektörlerin üretilen meteorolojik verilerden yararlandığını, hatta adalet alanında bile kimi mahkemelerde görülen davalar bilirkişi tarafından değerlendirilirken, olayın gerçekleştiği saatteki meteorolojik verilerin, adaletin sağlanmasına katkı sunduğunu dile getirdi. 

Nevşehir il genelinde kurulu bulunan otomatik ölçüm istasyonları aracılığı ile 7/24 saat yapılan ölçümlerle Nevşehir'in tüm hava hareketlerini kayıt altına alarak raporlandığını söyleyen Tükenmez, özellikle afetler öncesi yapılan uyarılarla birlikte erken önlem şansının yakalanıp, oluşacak zararların minumuma inmesinde, meteoroloji çalışmalarının büyük bir önem taşıdığına değindi.

İl Müdürü Tükenmez'den FİB Haber'e teşekkür

İlimiz ve Kapadokya bölgemizin tanıtımı ve kamuoyunu doğru bilgilendirmede basının önemli bir mecra olduğunu ifade eden Meteroloji İl Müdürü Tükenmez, Bu vesile ile meteorolojik verilerin güncel bir şekilde yayınlaması adına FİB Haber.Com'u tebrik ederek, teşekkür etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren www.fibhaber.com gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Fikret Çapacı ve Genel Koordinatör İbrahim Uysal'da; “Nevşehir'imizin tanıtılması ve daha iyi yerlere gelmesi için yapılan çalışmaları yakından takip ederken hemşerilerimizin de yerel basından beklentilerini elimizden geldiği ölçüde karşılamaya çalışıyoruz. Kurulduğu günden bugüne Nevşehir'in ilk ve en çok takip edilen internet gazetesi olma özelliğine sahip olan FİB Haber.com internet sitesi ile Nevşehir ve Nevşehirlilerin gözü, kulağı ve sesi olmayı sürdüreceğiz.

Bu vesile ile "Nevşehirli olmasıyla gurur duyduğumuz Meteoroloji İl Müdürü Ertuğrul Tükenmez'e ziyaretleri için teşekkür ediyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyoruz." dedi.