AK Parti Nevşehir Milletvekili Emre Çalışkan, Kapadokya bölgesinde güvenli bir şekilde uçuşunu gerçekleştiren sıcak hava balonuyla ilgili bazı ulusal sitelerde yalan haber yapanlara karşı sert bir şekilde tepki gösterdi. 

"Sıcak Hava balonu, dünyanın en güvenilir hava aracı”

Bazı haber sitelerinde "Kapadokya’da uçan hava balonu düştü, yaralılar var." yalanına Milletvekili Çalışkan sert tepki gösterdi...

Yapılan yalan haberciliğin bölge turizmine zarardan başka bir şey getirmeyeceğini belirten Milletvekili Emre Çalışkan, balonun güvenli bir şekilde inişini gerçekleştirdiğini ve her hangi bir ölüm ya da yaralanma olmadığını belirtti. 

Milletvekili Emre Çalışkan balon pilotu Caner Uzun’un ifadelerine de sosyal medya hesabında  yer verdi: "Paşabağı bölgesinde saat 05.20'de kalkış yaptık. Çavuşin harabeleri, Zelve Açık Hava Müzesi'nin üzerinde gezip Aşk Vadisi içinde turumuzu tamamladık. Daha sonra Aşk Vadisi karşısına iniş planladık. O anda ters bir rüzgar geldi. Kayalara sürterek iniş yaptık. Hiçbir misafirimizde yaralanma veya herhangi bir sıkıntı yok. Hepsi otellerine geçti."

Editör: İbrahim UYSAL